TESKİ Genel Müdürlüğü ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi (KYS), ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (İSGYS) ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi (ÇYS) belgesini alarak kurumsallaşma anlamında çok önemli bir yol kat ederek başarısını taçlandırmış oldu.

TESKİ Genel Müdürlüğü Süleymanpaşa toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İ. Feyzi Ünal, Sistem Eğitim Ve Belgelendirme Firması (SİSBEL) Genel Müdürü Mehmet Solak, TESKİ daire başkanları ve personelleri katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Genel Müdür İçöz; “Bizlere destek veren öncelikle ilgili daire başkanlıklarımıza ve çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Elde ettiğimiz bu başarı vatandaş odaklı hizmet anlayışımız için bize bir sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplin kazandıracak. Tüm birimlerimizde işlerin gerçekleştirilmesi sırasında, çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar verebilecek kaza ve diğer etkilerden korunmak ve daha iyi çalışma ortamı sağlamak amacıyla sistemli ve bilimsel bir şekilde tehlikelerin ve risklerin belirlenmesi ve bu tehlikelere ve risklere yönelik önlemlerin alınması çalışmalarının gerçekleştirildiği bir yaklaşım sistemine sahip olacağız. Özünde doğal kaynak kullanımının azaltılması, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesini amaçlayan, risk analizleri tabanında kurulan bir yönetim modelidir ve biz bu yönetim sistemiyle arıtma ve atıksu bertaraf tesisleri başta olmak üzere Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ve diğer tüm birimlerimizde ulusal ve uluslararası mevzuata uyumun artırılmasını, çevresel performansın artırılmasını, acil durumlara ve kazalara karşı hazırlıklı bulunarak kurum personeline verilen eğitimler sayesinde çalışanlarda çevre bilinci artmasını sağlayacağız” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise konuşmasında; “ Alınan bu 3 kalite belgesi de çok önemli, özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusu, “Ramak Kala” kartlarını hepiniz taşıyacaksınız, ummadığınız bir anda bir uyarı hayat kurtarabilir. Çünkü TESKİ arıtma tesisleri ve bütün birimleriyle bana göre çok tehlikeli bir sınıftadır. Bundan sonra yapacağımız iş, bu belgenin hakkını vermek, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu bizim geleceğe dönük garanti belgemiz olacaktır. Burada belediye başkanları gelip geçer ama kalan birimin bu işi sahiplenmesi gerekli. Burada bırakmayacağız, bunun daha üstü olan mükemmellik ödülüne doğru ilerleyeceğiz. Avrupa mükemmellik ödülünü de kurumlara taşıyacağız ve TESKİ de bunun mutlaka lokomotiflerinden biri olacaktır. Önümüzdeki dönemlerde de vatandaş odaklı hizmetlerimize devam edeceğiz. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum, aldığımız sertifikaların hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Program sonunda sertifikalar takdim edilerek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tüm katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çekildi.


Yayın Tarihi: 08 Nisan 2019, Pazartesi 23:54

FOTOĞRAF GALERİSİ

DİĞER HABERLER

 • TESKİ BİR BAŞARIYA DAHA İMZASINI ATTI
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, TESKİ Genel Müdürlüğü Muratlı İlçe Şube Müdürlüğü ve Muratlı İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi “SIFIR ATIK BELGESİ” almaya hak kazandı. TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz konuyla ilgili yap
 • CORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİ YAPILDI
    Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, küresel bir salgın olan Corona Virüse karşı alınan tedbirler kapsamında TESKİ Genel Müdürlüğü Hizmet Binalarında dezenfeksiyon işlemleri yapıldı.
 • TESKİ ÖZEL TEKNOLOJİ İLE SU SORUNUNU ÇÖZDÜ
  TESKİ ALO 185 Çağrı Merkezine aktarılan, Hıdırağa Mahallesinin bir kısmında, (Kore Mahallesi bölgesinde) basınç yetersizliği talepleri üzerine TESKİ ekipleri tarafından bölgede inceleme yapılmıştır. Yapılan inceleme sonucu yeri belli olmayan içme suyu hattı arızası olduğu, arıza sonucu suyun yüzeye çıkmadığı, yerin altına kaçak su şeklinde akt
 • TESKİ ve TRAKYAKA ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
  TESKİ Genel Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı bünyesinde kullanılmak ve teknolojik altyapı verilerini etkin kullanarak daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için NETCAD Eğitim Programı almaya hak kazandı. TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz atılan imzalar sonr
 • TESKİ’DEN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ
  TESKİ Genel Müdürlüğü Elazığ’da meydana gelen depremin yaralarını sarmak için, bünyesindeki personeller tarafından getirilen yardım malzemelerini AFAD aracılığıyla Elazığ’a gönderdi. TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz yaptığı açıklamada; “Depremde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralı vatandaşlarımız
Tüm Hakları Saklıdır 2020© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.