Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
GENEL MÜDÜR BAŞA TESKİ’NİN ERGENE VE ÇERKEZKÖY YATIRIMLARINI İNCELEDİ

GENEL MÜDÜR BAŞA TESKİ’NİN ERGENE VE ÇERKEZKÖY YATIRIMLARINI İNCELEDİ

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA, TESKİ’nin Ergene ve Çerkezköy ilçesindeki çalışma ve yatırımlarını inceledi.

Genel Müdür BAŞA, Ergene ilçesinin Velimeşe Mahallesinde Velimeşe içme suyu tesislerini ziyaret etti. Ergene’nin büyük mahallelerinden olan Velimeşe’ye su temin eden içme suyu kuyusu ve depo tesislerinin standartlara uygun bir şekilde işletildiği, sağlıklı ve kaliteli içme suyunun Velimeşe halkı ile buluşturulduğunun bilgisini aldı. Eski ve kullanım ömrünü tamamlamış ayaklı su deposu hakkında çalışma yapılması talimatını verdi.

Genel Müdür BAŞA, Ergenede’ki ziyaretlerinin ardından TESKİ’nin Çerkezköy ilçesindeki yatırımlarını inceledi. Bu kapsamda, yapımında sona gelinen Çerkezköy Atıksu Terfi Merkezindeki (TM 1) çalışmaları inceledi. Çerkezköy İlçe Merkezi ve Kızılpınar Mahallesinin atıksuyunu dev çaplı kolektör hatları sayesinde Çerkezköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisine iletecek olan terfi merkezinin inşaatının tamamen bittiğinin bilgisi alındı. Yalnızca elektrik aboneliği yapılarak ve çevre düzenlemelerinin tamamlanmasıyla birlikte faaliyete geçeceği bildirildi. Böylece Çerkezköy ilçesinin atıksuyu doğrudan derelere deşarj edilmeyerek, yapımı tamamlanan ve işletmede olan Çerkezköy İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde standartlara uygun bir şekilde arıtılarak doğaya deşarj edilmiş olacaktır.

 
 


Tarih: 12.01.2018 - 09:04
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,135     Dün : 1,897    Toplam : 2.656.901
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası