Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
KAPAKLI İLÇESİ KARAAĞAÇ MAHALLESİ KANALİZASYON KOLLEKTÖR HATTI İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

KAPAKLI İLÇESİ KARAAĞAÇ MAHALLESİ KANALİZASYON KOLLEKTÖR HATTI İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

Kapaklı İlçesi Karaağaç Mahallesi Kanalizasyon Kollektör Hattı İnşaatının temeli Karaağaç Mahallesinde düzenlenen törenle atıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile Karaağaç Mahallesinde başlayan temel atma törenine, Tekirdağ Milletvekili Sayın Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Sayın İbrahim Uyan, Kapaklı Belediye Başkanı Sayın İrfan Mandalı, Çerkezköy Belediye Başkanı Sayın Vahap Akay, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Rıza Tekin ve Nilgün Marmara, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr.İbrahim İçöz ve Sayın A.Soner Ergin, daire başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa yaptığı konuşmasında, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’ın talimatı ile Karaağaç Mahallesinin içinden geçen bu kanalizasyonu temizleyeceğiz. Yaptığımız çalışmalar neticesinde projemizi hazırladık, ihalesini gerçekleştirdik ve yüklenici firmaya yer teslimi ile çalışmalarımızı başlattık. Toplam sözleşme bedeli KDV hariç 5.137.834,00 TL olan kanalizasyon kollektör hattı inşaatı işi yaklaşık olarak Kasım ayının sonlarında tamamlanacaktır. Projesi TESKİ tarafından hazırlanan, finansmanı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan işin kontrollük hizmetleri TESKİ personeli tarafından yürütülecektir. İnşa edilecek olan 1 adet köprü ve çapı 1400 milimetre ve 1200 milimetre olmak üzere döşenecek olan toplam 7650 metre boru sayesinde, Kapaklı İlçe Merkezinden ve Karaağaç Mahallesinden açıktan dereye verilen atıksuların toplanarak Çerkezköy Atıksu Arıtma Tesisine iletilerek burada arıtılarak standartlara uygun bir şekilde doğaya deşarj edilecektir. İşin tamamlanmasıyla birlikte Karaağaç Mahallemizdeki Karaağaç Deresinden gelen kötü koku da son bulacaktır.”dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı yaptığı konuşmasında, “Kapaklı’nın böyle bir çalışmaya ihtiyacı vardı. Böylesine güzel bir çalışmayı Kapaklı ilçemize kazandırdığı için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ve TESKİ ekibine teşekkür ederim.”dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  “ Daha önce Karaağaç’a geldiğimde buradaki açıktan akan kanalizasyonu gördüm ve TESKİ’ye  yapılması için talimat verdim.  Projesi hazırlandı ve bu günlere geldik,  Kapaklıya ve Karaağaç’a yapacağımız hizmetler helal olsun,  önümüzde 36 ay var bu süre içinde hizmet etmeye devam edeceğiz.  Yapacağımız hizmetler hayırlı olsun, kazanan Tekirdağ, olsun  ” dedi.

Son olarak konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, “Karaağaç güzel bir kanalizasyon sistemine kavuşuyor, yollara kavuşuyor. Kapaklı, senede %10 oranında artan bir nüfusa sahip. Bir yerin nüfusu %10 artıyorsa, buna göre hizmetlerin de bir önceki yıla göre yüzde 10 artması gerekir.”dedi

Konuşmaların ardından inşaat alanında dualar edilerek, Kapaklı İlçesi, Karaağaç Mahallesi Kanalizasyon Kollektör Hattı İnşaatının temel atma işlemi gerçekleştirildi.

  


Tarih: 08.04.2016 - 00:12
© 2014-2019 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 246     Dün : 1,760    Toplam : 2.934.860
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası