BASIN AÇIKLAMASI (2024/06)

Devrim Gazetesinin 27.02.2024 tarihli https://www.devrimgazetesi.com.tr/halkin-parasi-curumeye-birakildi-1/  isimli internet adresinde çıkan HALKIN PARASI ÇÜRÜMEYE BIRAKILDI! başlıklı haberine istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. 

Yine aynı gazetenin 24.01.2024 tarihli https://www.devrimgazetesi.com.tr/milli-servet-curumeye-birakildi-1/  isimli internet adresinde çıkan MİLLİ SERVET ÇÜRÜMEYE BIRAKILDI! başlıklı haberine 25 Ocak 2024, Perşembe tarihinde sosyal medya hesaplarımız ve web sitemizde yayınlanan Basın Açıklaması (2024/02) ile cevap verilmiştir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ Genel Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yürütülen ‘Çorlu İlçesi, Önerler Mahallesi İçme suyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu İnşaatı Yapım İşi’ kapsamında Önerler mahallesinin kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Yaklaşık 40.000 metre yapılması planlanan altyapı hatlarından kanalizasyon şebeke hattının bir kısmı olan Kılıçarslan 1 Sokak’ta (hali hazırda Belediyesi tarafından açılmamış olan sokak) imalat öncesi kanalizasyonda kullanılacak beton borular güzergâh boyunca imalatı yapılmak üzere serilmiştir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte koordineli olarak Genel Müdürlüğümüz kontrolünde yüklenici marifetiyle belirli bir iş programına göre ilerleyen altyapı işimizde iddia edildiği üzere beton elemanların çürümeye bırakıldığı konusu gerçeği yansıtmamaktadır.

Ayrıca görselde yer alan beton elemanlar yüklenici malı olup, hat imalatlarında kullanılan tüm malzemeler ilgili standart ve mevzuatta yer alan test/muayene kabulleri yapıldıktan sonra kullanılmaktadır. TESKİ Genel Müdürlüğü bahse konu ihale edilmiş yapım işinde idare malı malzeme kullanılmamaktadır.

Yaklaşık bir yıl sürmesi planlanan altyapı ve üstyapı çalışmalarının vatandaşlarımıza mağduriyet yaşatmamak adına gerekli tüm tedbirler hassasiyetle takip edilmektedir. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları hassasiyet ve sabırdan dolayı teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TESKİ Genel Müdürlüğü

Yayın Tarihi: 27 Şubat 2024, Salı 16:27

DİĞER DUYURULAR

 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2024/10)
  TESKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Personeli Ayşenur ŞEN ÇETİNKAYA'nın babası Muzaffer ŞEN vefat etmiştir. Cenazesi 03.04.2024 Çarşamba günü öğle namazına müteakip Malkara İlçesi Dolu Mahallesi Camiinden kaldırılacaktır.   Merhuma Allah'tan rahmet geride kalan ailesine ve TESKİ Ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
 • BASIN AÇIKLAMASI (2024/07)
  Destan Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Öklük’ün facebook hesabında yer alan  ‘‘ON YILDA DEĞİŞMEYEN KANSEROJEN BORULAR’’ başlıklı iddialarına istinaden aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.  Kurulduğu ilk günden beri kurumumuzun hazırladığı veya İller Bankasına hazırlattığı projelerde ve yenileme
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2024/09)
  TESKİ Çorlu Şube Müdürlüğü Personeli Mustafa BUCAK'ın annesi Fatma BUCAK vefat etmiştir.  Cenazesi 20.03.2024 Çarşamba günü öğle namazına müteakip Lüleburgaz İlçesi Davutlar Mahallesi Camiinden kaldırılacaktır.   Merhumeye Allah'tan rahmet geride kalan ailesine ve TESKİ Ailesine başsağlığı ve sabır dil
 • TESKİ ABONELERİNE DUYURU (2024/01)
  Şarköy İlçesi İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmursuyu inşaatı kapsamında imalat ve bağlantı çalışmaları yapılacak olup; Buna bağlı olarak Camikebir, Cumhuriyet, İstiklal Mahallelerinde 13.03.2024 Çarşamba günü (yarın) sabah saat 09:00 ile saat 16:00 arasında su kesintisi yaşanacaktır. Abonelerimize önemle duyurulur.
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2024/08)
  TESKİ Malkara Şube Müdürlüğü Personeli Şerif AYDIN'ın babası Nurettin AYDIN vefat etmiştir.  Cenazesi 04.03.2024 Pazartesi günü öğle namazına müteakip Malkara İlçesi Hereke Mahallesi Camiinden kaldırılacaktır.   Merhuma Allah'tan rahmet geride kalan ailesine ve TESKİ Ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
Tüm Hakları Saklıdır 2024© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.