19.08.2019 tarihli Çerkezköy Bakış Gazetesinin “Foseptik Sorunu Nedeni İle Açılamıyordu!” başlıklı haberinde; “Çerkezköy’de lüks siteleri de bünyesinde barındıran Tepe Emlak Konutları mevkiinde yaptırılan ve fosseptik sorunu nedeniyle geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında kapılarını açamayan 32 derslikli Yusuf Şenel Ortaokulu’nun bu yıl açılıp açılmayacağının merak konusu olduğu ve okulda yaşanan foseptik sorununun çözülemediğinden bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
 
Söz konusu yer ile ilgili olarak TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucunda, Tepe Emlak Konutları mevkiinde bulunan Yusuf Şenel Ortaokulu için Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Genel Müdürlüğümüze ‘' kanal kot tutanağı'' düzenlenmesi ile ilgili bir başvuru yapılmadığından Okul için foseptik yapısı yapılması planlanmadan inşaat çalışmaları devam etmiştir. Genel Müdürlüğümüzce, okul inşaatı devam eden bölge için "Çerkezköy İlçesi Muhtelif Mahalleler Kanalizasyon ve İçme suyu İnşaatı" yapım işi ihalesi 16.08.2018 tarihinde yapılmış olup, inşaat yapılacak bölgenin dere kenarı olması ve mevsimsel şartların el vermemesi nedeniyle yapım işi başlatılamamıştır.  
Konu ile ilgili bilgilendirme Çerkezköy Kaymakamlığına yapılmıştır.
 
Söz konu iş ile ilgili imalatlar başlatılmış olup, iş programımızda revize yapılarak işin hızlandırılıp, okul açılış tarihi olan 09.09.2019 tarihinden önce 32 derslikli Yusuf Şenel Ortaokulu’nun kanalizasyon hat bağlantısı yapılacaktır.
 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TESKİ Genel Müdürlüğü

Yayın Tarihi: 23 Ağustos 2019, Cuma 22:32

DİĞER DUYURULAR

 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/06)
  TESKİ Muratlı İlçe Şube Müdürü Okan Yeşilmen'in kayınpederi Ali Osman Dalkılıç vefat etmiştir. Cenazesi 17.02.2020 tarihinde Süleymanpaşa 100. yıl Yeni Sanayi Sitesi Camiden öğle namazına mütakiben kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz. 
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/05)
  Özel Gökçe Okulları Tekirdağ İlkokulu - Anasınıfı (3-6 Yaş) ile TESKİ Genel Müdürlüğü ekte bulunan anlaşmaya vararak eğitim sözleşmesi imzalamışlardır.  Personelimize önemle duyurulur.  TESKİ Genel Müdürlüğü 
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/04)
  TESKİ Malkara İlçe Şube Müdürlüğü personeli Hayati Arslan'ın babası vefat etmiştir. Cenazesi 28.01.2020 tarihinde Yörgüç Camiinden öğle namazına mütakiben kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz. 
 • BASIN AÇIKLAMASI (2020/01)
  22.01.2020 saat 19:00 da Kapaklı İlçesi Atatürk Mahallesi Erbay Caddesi üzerinde 6 metre derinliğinde inşaat temelinde yoldan heyelan  olduğu için içme suyu hattımız 20 metre boyunca çökme nedeniyle devre dışı kalmıştır. Ekiplerimiz 23.01.2020 saat 3:00'a kadar hattı 2 başından körlemiş ve su tevziyesini sağlamıştır. Ancak sular şebekeye ver
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/03)
  TESKİ Saray İlçe Şube Müdürü Faruk Şen'in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 19.01.2020 tarihinde Kastamonu İli Azdavay İlçesi Ahat Köyü Camiinden öğle namazına mütakiben kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz. 
Tüm Hakları Saklıdır 2020© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.