Marmara Haber Gazetesinin 10 Mayıs 2019 tarihli “TESKİ'NİN HAKSIZ TAHSİLATLARI KİMİN CEBİNE GİRİYOR” başlıklı haberinde konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

TESKİ abonelerinin su fatura ödemeleri ve EKS sayaçlarına su yükleme işlemleri  Kurumumuz veznelerinden ve internetten online olarak herhangi bir ücret alınmadan yapılabilmektedir.

Kurumumuz veznelerinin dışında abonelerimize ödeme kolaylığı sağlamak adına su fatura ödemeleri 17 banka üzerinden otomatik ödeme talimatı ile ödenebilmektedir. Ayrıca EKS’li  sayaçlar ve su fatura   ödemeleri için Fatura Ödeyicisi Kuruluşlarla anlaşmamız bulunmaktadır. Bu yolla ödeme yapmak isteyen abonelerimiz fatura başına işlem ücretini ödemek kaydı ile işlemlerini özel kuruluş aracılığı ile yapabilmektedir.
Kurumumuz bünyesinde anlaşmalı olarak Çerkezköy İlçesi ve Kızılpınar Mahallesinde toplam 2 adet Kiosk (Sumatik) Cihazı bulunmaktadır. Bu cihazlar Birleşik Ödeme Hizmetleri A.Ş. firmasına ait olup Kurumumuzla ilgisi bulunmamaktadır. Basında çıkmış olan fatura başına alınan ücret ilgili Şirket tarafından alınmakta olup , hiçbir şekilde Kurumumuzun hesaplarına girmemektedir. Bu cihazlar ile günlük ortalama 70-75 işlem gerçekleşmektedir.

Fatura  ödeme ve su yükleme işlemleri Kurumumuz şubeleri ve internetten online olarak ücretsiz yapılabilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TESKİ Genel Müdürlüğü.

Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2019, Salı 16:41

DİĞER DUYURULAR

 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/08)
  TESKİ Abone İşleri Dairesi Başkanlığı Sayaç ve Kaçak Önleme Şube Müdürü Şenol ERDEN'in annesi Hacer ERDEN vefat etmiştir. Cenazesi 07.04.2020 tarihinde Hayrabolu Şehir Mezarlığına defnedilecektir.   Merhumeye Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz.
 • BASIN AÇIKLAMASI (2020/02)
  https://www.kapaklibakis.com.tr haber sitesinde yayınlanan “TESKİ, başkan Çetin’i çıldırttı” başlıklı haberde yer alan iddialar ile ilgili Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.    01.04.2020 tarihinde sabah 07:00 itibariyle Erbay Caddesindeki hat üzerinde şube yolu arız
 • TESKİ ABONELERİNE DUYURU (2020/02)
  TESKİ Abone Bilgi Yönetim Sistemi Yazılımında yapılan güncelleme tamamlanmıştır. 10 Mart 2020 saat 13:30 itibariyle Şubelerimizde Tahsilat ve Abonelik işlemleri yapılabilmektedir. Online Ödeme kanalları üzerinden de hizmetlerimiz sorunsuz bir şekilde abonelerimize sunulmaktadır.    Abonelerimize saygıyla duyurulur. TESKİ Genel Müdürlüğü
 • TESKİ ABONELERİNE DUYURU (2020/01)
  TESKİ Abone Bilgi Yönetim Sistemi Yazılımında yapılan bir güncelleme sebebiyle Şubelerimizde Tahsilat ve Abonelik işlemlerinde, ayrıca Online Ödeme kanalları üzerinden de yapılan işlemlerde 10 Mart 2020 tarihinde geçici bir süre hizmet verilemeyecektir.   Abonelerimize saygıyla duyurulur. TESKİ Genel Müdürlüğü.
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/07)
  TESKİ Çerkezköy İlçe Şube Müdürlüğü personeli Su ve Kanal Şefi Sadık Erdil'in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 25.02.2020 tarihinde Vize Sergen köyünde öğle namazına mütakiben kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz. 
Tüm Hakları Saklıdır 2020© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.