Malkarahaber.com ve devrimgazetesi.com.tr haber sitelerinin 07.05.2019 tarihli “TESKİ’nin Beceriksizliği Devam Ediyor” başlıklı haberlerinde, TESKİ ekiplerinin Çorlu ilçesindeki elektrik kablolarına zarar vererek, 1 saat elektrik kesintisi yaşanmasına sebep olduğu, vatandaşların tepki gösterdiği ve geçen hafta da Aşağısevindikli Mahallesinde çalışma yaparken su borusunun patlatıldığından bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

07.05.2019 tarihinde, Çorlu İlçesi Salih Omurtak Caddesi üzerinde bulunan 6 adet binanın bağlı olduğu 300 mm. çaplı kanalizasyon hattının, kötü durumda olduğu için, bazen bu kısımda bulunan binalara geri tepme olmasına sebep olan 80 metrelik kısmının yenilenmesi çalışmasına başlanmıştır. Çalışmanın başlangıç noktasında TREDAŞ`a ait trafo bulunmaktadır. Çalışmaya başlanmadan önce, ekiplerimiz tarafından, her çalışma öncesi olduğu gibi TREDAŞ ekipleri aranarak mevcut hatlarının yerlerinin gösterilmesi istenmiş ve TREDAŞ ekipleri gelerek hatlarının güzergahını göstermiştir. Çalışma esnasında, gösterilen güzergah harici bir noktada bulunan bir elektrik kablosu, çalışmayı yapan iş makinası tarafından koparılmıştır. Vakit kaybetmeden TREDAŞ ekipleri aranarak arıza bildirilmiş ve kısa süre içinde tamiratı yapılmıştır. Bu işlemin ardından kanalizasyon imalatı çalışmamız kaldığı yerden devam etmiştir.

Ayrıca Aşağısevindikli mahallesinde TESKİ ekipleri tarafından çalışma sırasında su borusunun patlatıldığı haberi de asılsız olup gerçeği yansıtmamaktadır. Bahsi geçen konuda TESKİ ekipleri Aşağısevindikli mahallesinde bulunan 800’lük boru hattındaki tahliye vanasında meydana gelen arıza ve tahliye hattında oluşan su patlağına, kısa sürede müdahale ederek arızayı gidermiştir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
TESKİ Genel Müdürlüğü.

Yayın Tarihi: 09 Mayıs 2019, Perşembe 15:56

DİĞER DUYURULAR

 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/08)
  TESKİ Abone İşleri Dairesi Başkanlığı Sayaç ve Kaçak Önleme Şube Müdürü Şenol ERDEN'in annesi Hacer ERDEN vefat etmiştir. Cenazesi 07.04.2020 tarihinde Hayrabolu Şehir Mezarlığına defnedilecektir.   Merhumeye Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz.
 • BASIN AÇIKLAMASI (2020/02)
  https://www.kapaklibakis.com.tr haber sitesinde yayınlanan “TESKİ, başkan Çetin’i çıldırttı” başlıklı haberde yer alan iddialar ile ilgili Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.    01.04.2020 tarihinde sabah 07:00 itibariyle Erbay Caddesindeki hat üzerinde şube yolu arız
 • TESKİ ABONELERİNE DUYURU (2020/02)
  TESKİ Abone Bilgi Yönetim Sistemi Yazılımında yapılan güncelleme tamamlanmıştır. 10 Mart 2020 saat 13:30 itibariyle Şubelerimizde Tahsilat ve Abonelik işlemleri yapılabilmektedir. Online Ödeme kanalları üzerinden de hizmetlerimiz sorunsuz bir şekilde abonelerimize sunulmaktadır.    Abonelerimize saygıyla duyurulur. TESKİ Genel Müdürlüğü
 • TESKİ ABONELERİNE DUYURU (2020/01)
  TESKİ Abone Bilgi Yönetim Sistemi Yazılımında yapılan bir güncelleme sebebiyle Şubelerimizde Tahsilat ve Abonelik işlemlerinde, ayrıca Online Ödeme kanalları üzerinden de yapılan işlemlerde 10 Mart 2020 tarihinde geçici bir süre hizmet verilemeyecektir.   Abonelerimize saygıyla duyurulur. TESKİ Genel Müdürlüğü.
 • TESKİ PERSONELİNE DUYURU (2020/07)
  TESKİ Çerkezköy İlçe Şube Müdürlüğü personeli Su ve Kanal Şefi Sadık Erdil'in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 25.02.2020 tarihinde Vize Sergen köyünde öğle namazına mütakiben kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet geride kalan ailesi ve TESKİ Ailesine başsağlığı dileriz. 
Tüm Hakları Saklıdır 2020© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.