Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2018/54)

07 Ağustos 2017 tarihinde temeli atılarak çalışmalara başlanılan Çorlu İlçesi İçme Suyu İsale Hattı İle Depo ve Terfi Merkezi İnşaatı işi kapsamında imalatı tamamlanan 450 mm HDPE içme suyu isale hattının devreye alınması için Çorlu İlçesi Reşadiye, Nusratiye, Muhittin, Hatip, Şeyhsinan (Bulvar Üstü, Eski Sanayi) Mahallelerinde planlı olarak su kesintisi yapılmıştır.

Yeni içme suyu hattının bağlantı çalışması 06 Aralık 2018 saat 09:00 civarında başlamıştır. Hattın devreye alınması için gerekli olan iki bağlantıdan birincisi aynı gün saat 16:30 itibariyle tamamlanarak, susuzluktan etkilenen bölgenin yaklaşık %70’lik kısmına su verilmiştir.

İkinci bağlantının yapılması sırasında beklenmedik bir arıza meydana gelmiş ve ekiplerimiz tarafından derhal müdahale edilmiştir. Ekiplerimiz yer altında bulunan diğer altyapı kurumlarının yoğun ve karmaşık hatları arasında zor şartlarda çalışmıştır. Altyapı hatlarının yoğunluğu sebebiyle arızaya müdahale süresi uzamıştır. Çalışmalar sonucu 7 Aralık 2018 saat 06:00 sularında arıza giderilerek ilçemizin tamamına kademeli olarak su verilmeye başlanmıştır. Boş olan şebeke hattının dolmasıyla birlikte tüm abonelerimize su ulaşacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Kadir ALBAYRAK

Büyükşehir Belediye Başkanı

TESKİ Yönetim Kurulu Başkanı

 

© 2014-2019 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 242     Dün : 1,760    Toplam : 2.934.856
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası