Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/46)

Çerkezköy Haber Gazetesinin 28 Ağustos 2017 tarihli nüshasında “İstasyon Mahallesi 16 saat susuz kaldı” ve “İşgüzarlığın faturası 16 saat” başlıklı olmak üzere iki adet, ek olarak Çerkezköy Bakış Gazetesinin 28 Ağustos 2017 tarihli nüshasında “Mahalle susuz kaldı, vatandaşlar isyan etti” başlıklı olmak üzere bir adet haber yayımlanmıştır. Yayımlanan haberlerde; Çerkezköy İlçesi, İstasyon Mahallesi, Üründül Sokak üzerinde Doğalgaz ekiplerinin yaptığı altyapı çalışmaları sırasında İstasyon Mahallesine içme suyu ileten ana isale hattına zarar verildiği ve bu sebepten İstasyon Mahallesinin saatlerce susuz kaldığından, ayrıca vatandaşların da duruma isyan ettiğinden bahsedilmiştir. Haberlerde bahsi geçen konulara açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

27 Ağustos 2017 saat 11:20 civarında Doğalgaz ekiplerinin Üründül Sokak üzerinde yaptığı altyapı kazı çalışmaları sırasında, TESKİ’ye ait olan ve İstasyon Mahallesine su ileten içme suyu isale ana hattına zarar verilmiştir.

Doğalgaz ekipleri tarafından altyapı kazı çalışması yapılacağı TESKİ’ye bildirilmemiş ve tarafımızdan mevcut içme suyu hatlarının konum bilgisine dair herhangi bir bilgi talep edilmemiştir. Tedbirsizce yapılan çalışma ve TESKİ içme suyu hattına verilen zarardan dolayı, ana isale hattından taşan su bir süre boşa akmıştır. Meydana gelen içme suyu ana isale hattı arızası sonucu ekiplerimizce tutanak tutulmuştur ve konu hakkındaki gerekli yasal prosedürler takip edilecektir.

TESKİ ekipleri meydana gelen arızaya anında müdahale ederek gerekli çalışmayı yapmıştır. Fakat çalışmalar zor şartlar altında gerçekleşmiştir. 18 metre uzunluğunda içme suyu ana isale hattı değiştirilmiştir.

Meydana gelen arıza beklenmedik bir arıza olduğu için, kesinti öncesinde vatandaşlara su kesintisi yaşanacağına dair bilgi verilmesi mümkün değildi. Fakat doğalgaz ekipleri tarafından dikkatsizce yapılan çalışma sonucu İstasyon Mahallesinde bulunan abonelerimizin bir kısmının mağdur olduğu açıktır. Oysaki bu mağduriyet koordineli bir şekilde çalışılarak engellenebilirdi. Bayram öncesinde abonelerimiz mağdur edilmemiş olurdu.

Altyapı çalışması yapan kuruluşların TESKİ’nin ilgili birimleri ile koordinasyon halinde olması, oluşabilecek problemleri engellemek adına oldukça önem taşımaktadır. Aksi halde yaşanan olumsuzluklardan kendileri sorumlu tutulacaklardır. TESKİ Genel Müdürlüğü mevcut içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına verilen zararlardan dolayı her türlü yasal hakkını kullanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 660     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.373
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası