Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/40)

Habertrak Gazetesinin 3 Ağustos 2017 tarihli nüshasında ve internet gazetesinde yayımlanan “Tıkalı mazgal tehlike yaratıyor” başlıklı haberinde; Süleymanpaşa ilçesinde İstanbul yolu üzerinde Baykallar istikametindeki bir benzinliğin önünde bulunan mazgalın çamur ve toprakla dolu olduğu, şiddetli bir yağmur esnasında oluşabilecek sel tehlikesine dikkat çekildiğinden bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberde bahsi geçen benzinliğin önünde bulunan tıkalı yağmur suyu mazgalı, TESKİ Süleymanpaşa İlçe Müdürlüğü ekiplerince yerinde incelenmiştir. TESKİ ekiplerine inceleme sırasında petrol istasyonu yetkilileri de eşlik etmiştir. Bahsedilen tıkalı mazgalın içinden petrol istasyonuna ait su hattı, elektrik hattı ve fiber optik kabloların bulunduğu hatlar geçmektedir. Ayrıca yağmur suyu mazgalının gideri bulunmamaktadır. Petrol istasyonuna ait olan bu yağmur suyu mazgalının işletilmesinde TESKİ Genel Müdürlüğünün herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Petrol istasyonunun parseli içerisinde bulunduğu için, mazgalın işletilme sorumluluğu petrol istasyonuna aittir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 632     Dün : 1,353    Toplam : 2.444.179
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası