Tekirdağ il genelinde altyapıda önemli çalışmalara imza atan, dev yatırımlarla her geçen gün altyapı hamlesine bir yenisini ekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ, Şarköy İlçesinde de içme suyu ve kanalizasyon hattı imalatlarını tamamladı.

Şarköy ilçesinde üst kotlar içme suyu inşaatı ile muhtelif sokaklarda içme suyu ve kanalizasyon inşaatı yapım işi kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde,  İçme suyu imalatlarında 300 metrelik hat yenilenmiş olup bağlantıları yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Kanalizasyon imalatlarında ise, bir bölümü deniz kotunun altında zor şartlarda palplanşlı imalat yapılarak yenilenen toplam 745 metre kanalizasyon hattı vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Camikebir Mahallesi’nde ise, Karşıyaka, Yıldırım Caddeleri ve Zübeyde Hanım Sokak’ta üst kotlara su çıkarabilmek için 2.600 metre içme suyu hattı, 50 m3’lük prefabrik içme suyu deposu ve pompa odası imalatı yapılmıştır.

Şarköy’de içme suyu ve kanalizasyon hatları ile ilgili sıkıntı yaşanan bölgelerdeki sorunu çözdüklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları arasında yer alan içme suyu hizmetimizi daha temiz, hijyenik ve sağlıklı koşullarda verebilmek için yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Şarköy ilçemizin Cumhuriyet ve Camikebir mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Mahallemizde 300 metrelik içme suyu hattını ve 745 metrelik kanalizasyon hattını çağımız teknolojisinin imkanlarını kullanarak yeniledik. Camikebir Mahallemizde Karşıyaka ve Yıldırım Caddeleri ile Zübeyde Hanım Sokak’ta üst kotlara su çıkarabilmek için 2.600 metre içme suyu hattı, 50 metreküplük içme suyu deposu ve pompa odası yaptık. 3 milyon 635 bin TL bedelli projemizin hizmet götürdüğümüz vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve beklentileri doğrultusunda projeler geliştirmeye ve hizmet standartlarımızı yükseltmeye devam edeceğiz.” dedi.

İçme suyu hattının açılışında Başkan Albayrak’a eşlik eden Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var da bir konuşma yaparak, yapılan yatırımların hayırlı olmasını diledi ve emeklerinden dolayı Başkan Albayrak’a teşekkür etti.

TESKİ Genel Müdürü Turhan Toprak, Cumhuriyet ve Camikebir Mahallelerinde gerçekleştirilen altyapı imalatları hakkında teknik bilgileri vatandaşlarla paylaştı. Camikebir ve Cumhuriyet Mahallesi muhtarları da birer konuşma yaparak Başkan Albayrak’a, su sorununun çözümünden dolayı teşekkür ettiler.

Yayın Tarihi: 28 Aralık 2022, Çarşamba 12:36

DİĞER HABERLER

 • TESKİ'DEN KENTİN GELECEĞİNİ KURTARAN HİZMET
  Tekirdağ’ı daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ, kentimiz genelinde fiziki su kayıp kaçaklarını önlemek için çalışmalarını Merkezi Denetim ve Veri Toplama Sistemi (SCADA) ile aralıksız şekilde sürdürüyor. 28 Bin Kişinin Yıllık
 • 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ
  Emekleriyle dünyamızı daha yaşanılabilir hale getiren özgür ve güçlü kadınlarımızın #8MartDünyaEmekçiKadınlarGünü’nü kutluyor, her türlü eşitsizlik ve adaletsizliğin son bulduğu daha adil bir dünya diliyoruz.
 • TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DEPREM BÖLGESİ İÇİN TÜM İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ
  Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 7.7 büyüklüğünde yaşanan depremin ardından ivedilikle harekete geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde hem arama kurtarma, enkaz kaldırma çalışmalarına destek vermek hem de depremden etkilenen vatandaşların yanında olmak üzere oluşturduğu 27 araç
 • BAĞIŞLANAN HER KAN, KURTARILAN BİR CANDIR
  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde büyük hasarlara yol açan deprem sonrasında yaralanan vatandaşlar için kan verdi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 ve Elbistan ilçesinde meydana gelen 7,6 şiddetindeki
Tüm Hakları Saklıdır 2023© Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü.