Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ VE NKÜ ARASINDA TÜMLEŞİK EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

TESKİ VE NKÜ ARASINDA TÜMLEŞİK EĞİTİM PROGRAMI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile Namık Kemal Üniversitesi arasında Sektör Tümleşik Eğitim Programı kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak BAŞA, Genel Müdür Yardımcısı İ.Feyzi ÜNAL ve TESKİ Atıksu Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı İmdat DEMİR ile birlikte Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan TECER de hazır bulundu. Ziyaretin ardından protokol imzalandı.

TESKİ Genel Müdürlüğü Tekirdağ genelinde verdiği hizmetler gereği teknik çalışmalar yapmaktadır ve bünyesinde çeşitli mühendisler istihdam etmektedir. Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesinde de çeşitli mühendislik bölümleri bulunmakta ve öğrenciler burada lisans eğitimlerini almaktadır.

İmzalanan işbirliği protokolü neticesinde Mühendislik Fakültesi 4. sınıf öğrencileri TESKİ bünyesinde meslekleri ile ilgili uygulamalı eğitim alacaklar. Öğrenciler öğrenim süreleri boyunca edindikleri teorik bilgileri, TESKİ’ deki ilgili daire başkanlıklarında alacakları görevlerde uygulayacaklar. Laboratuvar ve saha çalışmalarına katılarak sahip oldukları bilgi ve becerileri pekiştirecekler. İş hayatının gerektirdiği sorumluluk bilinci, organizasyon ve üretim süreçlerini deneyimleyerek mezun olduklarında daha kolay iş bulma imkanına sahip olacaklar. Kendi alanlarında donanımlı ve avantajlı duruma gelecekler.

TESKİ ve Namık Kemal Üniversitesinin bu uygulaması sonucunda daha kısa sürede nitelikli mühendis yetiştirilecek ve iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun mühendisler kazandırılacaktır.

 
Tarih: 05.10.2018 - 16:44
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 433     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.133
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası