Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
GENEL MÜDÜR BAŞA TESKİ’NİN ÇORLU YATIRIMLARINI YERİNDE İNCELEDİ

GENEL MÜDÜR BAŞA TESKİ’NİN ÇORLU YATIRIMLARINI YERİNDE İNCELEDİ

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA, TESKİ’nin Çorlu ilçesinde sürdürdüğü altyapı yatırımlarını yerinde inceledi.

Havuzlar Mahallesi Türkeli Caddesinde yapılan incelemelerde; yağış esnasında göllenme olan ve su baskını yaşanan bölgelere yağmur suyu hattı imalatı yapıldığı belirtildi. Genel Müdür BAŞA, Kontrol Mühendisleri Duygu ATICI, Türker DAL ve Çorlu İlçe Şube Müdürü Atilla SARAÇ’tan Türkeli Caddesi ve çevre sokakları kapsayan bölgede 1.000 mm çapında toplam 1.300 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı imalatı yapıldığının bilgisini aldı.

Ardından Dutluk Dere Mevki Taşkın Koruma ve Kanalizasyon İnşaatı kapsamında yapılan çalışmalar incelendi. İş kapsamında bugüne kadar 900 metre dere genişletme ve temizleme işlemi, 1.315 metre kanalizasyon hattı imalatı, 250 metre U kesit kanal, 25 metre 3.00 mt X 2.50 mt tek gözlü kutu menfez ve 100 metre 2.00 mt X 2.00 mt tek gözlü kutu menfez imalatı yapılarak işin %50 si tamamlandığı bilgisi alındı.

Genel Müdür BAŞA sahada yaptığı yatırım incelemelerinin ardından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet SARIKURT’u makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında TESKİ’nin Çorlu’da yaptığı altyapı yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Genel Müdür BAŞA yaptığı açıklamada; “Çorlu ilçemiz çok hızlı büyüyor ve gelişiyor. İlçenin güney bölgesinde yer alan Havuzlar Mahallesi de hızla büyümektedir. Havuzlar önemli bir mahallemizdir ve altyapısı yetersizdi. TESKİ olarak altyapı eksikliklerini gideriyoruz. “Çorlu İlçesi Muhtelif Mahaller İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı İşi kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca bu iş kapsamında ilçemiz genelinde bugüne kadar 8.266 metre içme suyu hattı, 13.000 metre kanalizasyon hattı ve 2.385 metrede yağmur suyu hattı imalatı yaptık ve işin %60 tamamlanmış durumda. Bundan sonra yağmur suyu mazgal imalatı yapılacaktır. Böylece yağış esnasında yüzeyde biriken sular ve oluşan göllenmeler, mazgallar ve yağmur suyu hatlarımız aracılığı su baskınlarına sebebiyet vermeden deşarj edilecektir.

Aşırı yağmurlardan dolayı Dutluk Dere Mevkii bölgesinde bazı apartmanlarda su baskınları yaşanıyordu. Yağmur suyu ve evsel atıksular aynı hat içinden deşarj oluyordu. Bu da yağışlı havalarda kanalizasyon hattının debisini yükselterek, taşma ve tıkanıklıklara sebebiyet veriyordu. Bu durumun önüne geçmek için “Çorlu İlçesi Dutluk Dere Mevki Taşkın Koruma ve Kanalizasyon İnşaatı” işimizi ihale ettik. Çalışmaların % 50’si tamamlandı ve hızla devam ediyoruz. Dutluk Dere Mevkii taşkın koruma hattımız şehir içine kadar ulaşacaktır. Şehir içine geldiğimizde ilçe merkezinin yağmur suyu hatları da bu hatta bağlanacaktır. Bütün hat üzerinde yağmur suyu toplayıcı ızgaralar olacak ve bu ızgaralara aracılığı ile yüzeyde oluşan tüm yağmur suları hat içine alınacaktır. Böylece geçmişte meydana gelen su baskınları önlenmiş olacaktır. Yağmur suyu hattı ve evsel atıksu hatları ayrılmış olacaktır.

Çorlu Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışmaktayız. Çalışmalarımız tahmini Kasım 2018 döneminde, kış gelmeden bitirilecektir. Çorlu halkının özellikle yağışlı havalarda yaşadığı olumsuz durumları önlemiş oluyoruz.”dedi.

Başkan SARIKURT da TESKİ’nin Çorlu ilçesindeki yatırımlarının hızla devam ettiğini, en kısa sürede tamamlanarak Çorlu’ya değer katacağını ifade etti ve çalışmalardan dolayı başta Genel Müdür BAŞA olmak üzere tüm TESKİ emekçilerine teşekkür etti.

 
Tarih: 18.09.2018 - 15:01
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 426     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.126
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası