Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ SU TASARRUFU KAMPANYASI BAŞLATTI

TESKİ SU TASARRUFU KAMPANYASI BAŞLATTI

TESKİ Genel Müdürlüğü “Su Tasarrufu Kampanyası” başlattı. Canlıların yaşamını sürdürebilmesi için vazgeçilmez bir unsur olan suyun korunması kadar, tasarruflu kullanılması da büyük önem taşımaktadır. Suyun verimli kullanımını sağlamak ve halkı su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla “TESKİ Su Tasarrufu Kampanyası” başlatılmıştır.

Kampanyanın temel amacı; suyun verimli ve tasarruflu kullanımı konusunda başta öğrenciler ve tarımla uğraşan çiftçiler olmak üzere halkımıza yönelik bilinçlendirme çalışmaları yapmaktır. Böylece bilinçsiz tüketimin önüne geçerek, su kullanımının en aza indirgenmesi planlanmaktadır.

Afiş ve broşürlerin hazırlandığı kampanya kapsamında, sınırlı su kaynaklarının verimli kullanılmasının önemi ve su tasarrufu için yapılması gerekenler anlatıldı. 60 adet vinil branda, 1.500 adet A3 boyutlarında afiş ve 2.000 adet A5 boyutlarında broşür basıldı ve il genelinde 11 ilçede dağıtımı yapıldı.

Özellikle tarımsal faaliyetlerin yürütüldüğü yerleşim yerlerine yönelik bağ, bahçe ve tarla sulamalarında daha az su tüketilmesini sağlayan yöntemlerin kullanılması gerektiğini anlatan afiş ve broşürler yapıldı. TESKİ bünyesinde kurulan “Su Çocuk Meclisi” de kampanyaya destek vermektedir. Ayrıca TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı uzman personeli okullarımızda su tasarrufu konusunda bilgilendirme yapmaktadır.

TESKİ tarafından yürütülen Su Tasarrufu Kampanyası ile tüm canlıların yaşam kaynağı olan suyun tasarruflu kullanılması için toplumda ortak bilincin oluşturulması ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılması hedeflenmektedir.

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA, Su Tasarrufu Kampanyası hakkında yaptığı açıklamasında; “Bilindiği gibi doğal kaynaklar tükenmez değildir. Su kaynaklarının verimli kullanılması, suyun israf edilmemesi ve böylece dünya su dengesinin bozulmaması için herkesin elinden gelen gayreti göstermesi gerekmektedir. Alacağımız küçük önlemler ile su kaynaklarının kaybına ve azalmasına yol açan etkenleri ortadan kaldırabilir, su tüketimimizi azaltabiliriz. Bu şekilde gelecek nesillerin de su ihtiyacını düşünerek hareket etmiş oluruz.

Su tasarrufu kampanyasına destek veren tüm kuruluşlara ve halkımıza şükranlarımızı sunarız.”dedi.

 

 


Tarih: 24.06.2018 - 15:40
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 422     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.122
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası