Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ 2018 YILI KIŞ DÖNEMİ İLÇELER KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

TESKİ 2018 YILI KIŞ DÖNEMİ İLÇELER KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

TESKİ Genel Müdürlüğü 2018 Yılı Kış Dönemi İlçeler Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA’nın başkanlığında, TESKİ Süleymanpaşa Hizmet Binasında gerçekleştirilen toplantıya, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri, TESKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve İlçe Şube Müdürleri katıldı.

Toplantı boyunca TESKİ’nin il genelinde sürdürdüğü çalışmalar hakkında geniş çaplı değerlendirmeler yapıldı. Daire başkanlıklarının görev ve sorumlulukları kapsamında yapılan çalışmaları incelendi, talepleri dinlendi. İlçelerde TESKİ’nin hizmetlerini sürdüren ilçe şube müdürlüklerinin ihtiyaç ve talepleri de detaylı olarak görüşüldü, çözüm üretme yolunda fikir arayışında bulunuldu.

Toplantıda konuşan Genel Müdür BAŞA; “TESKİ kurulduğu gün itibariyle yaklaşık 4 yılda 500 milyon TL’lik yatırım hacmine ulaştı ve bu yatırımları Tekirdağ halkı ile buluşturdu. Toplamda 2.045 kilometre altyapı yaptık. 877 km içme suyu, 1.063 km atıksu ve 105 km yağmur suyu hattı imal edildi. TESKİ yeni kurulan bir kurum olmasına rağmen, hızlıca kurumsallaşmasını tamamlayarak, Tekirdağ’da gözle görülür yatırımlar gerçekleştirdi. Vatandaşlarımız da yapılan hizmetlerin farkında. Gece gündüz, kar kış demeden çalışan TESKİ emekçileri sayesinde bugün vatandaşlarımız sağlıklı altyapı sistemlerine kavuşmuş oldu. İl genelinde oldukça önemli yatırımlarımızı tamamladık.

Yaptığımız içme suyu altyapı yatırımları sayesinde, eskiden yaşanan su problemleri artık yaşanmamaktadır. Ayrıca içme suyu yatırımlarımız sonucunda içme suyu kalitemizi de arttırdık. Resmi veriler bunu kanıtlamaktadır. Yaptığımız atıksu altyapı sistemleri sayesinde, eski ve fonksiyonları durma noktasına gelen kanalizasyon hatları devre dışı kalıyor. Dayanıklı ve daha yüksek çaplı borular ile atıksu hatlarını yeniden inşa ediyoruz. İnşa ettiğimiz atıksu arıtma tesisleri sayesinde abonelerimizin evsel atıksularını arıtıyoruz ve standartlara göre doğaya deşarj ediyoruz. Çevre bizim için çok önemli. Gün geçtikçe insan nüfusunun arttığı ve kaynakların tükendiği dünya düzeninde, çevreyi koruyoruz ve kaynaklarımıza sahip çıkıyoruz. İlimizin en büyük sorunlarından biri olan sağanak yağmurlar bazen hayatı olumsuz etkileyebiliyor. Bunun için de ihtiyaç duyulan kritik noktalara yağmur suyu hatları imalatı yaptık ve yağışlarda meydana gelebilecek su baskını ve sel durumlarını en aza indirgemiş olduk.

Şu anda da yatırımlarımız hızla devam etmektedir. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Vatandaşlarımız için gece gündüz çalışarak hizmet vermeye devam ediyoruz.

Çalışmalarımız süresinde özverili olan, azimle ve yoğun bir şekilde emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bize verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirerek halkımıza en kaliteli altyapı hizmetlerini sunmanın başarısını hep beraber yaşayalım.”dedi.

 
Tarih: 01.03.2018 - 11:54
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,013     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.507
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası