Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ PERSONELİ PERİYODİK SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİYOR

TESKİ PERSONELİ PERİYODİK SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇİYOR

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince TESKİ personelinin yıllık sağlık kontrolleri yapılıyor. Yapılan sağlık kontrolleri çok tehlikeli sınıfta bulunan işletme ve kurumlarda yılda 1 defa yapılmak zorundadır. TESKİ Genel Müdürlüğü de bünyesinde istihdam ettiği personelin yıllık sağlık taramalarını gerçekleştirmektedir. Yapılan işlemleri TESKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü organize etmektedir.

Sağlık kontrollerinde personelin muayeneleri yapılarak, tahlil ve tetkikleri değerlendirilmektedir. TESKİ iş yeri hekimi tarafından incelenen sonuçlar neticesinde tedavi ihtiyacı gereken personel tedavi edilmektedir. Erken tanı sayesinde meslek hastalıklarının önüne geçilmiş olmaktadır.

Sağlık taraması sonucunda personelin sağlık durumuna göre verimlilik analizi de yapılmış oluyor ve personelin iş gücü belirlenmiş oluyor. Buna bağlı olarak doğru yönlendirmeler ile personelden maksimum verim alınmış oluyor.

TESKİ Genel Müdürlüğü yaptığı bu kontroller sayesinde personelinin sağlığını gözetim altında tutuyor ve sürekli olarak izliyor.

 
Tarih: 26.02.2018 - 17:34
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 938     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.432
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası