Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN GENEL MÜDÜR BAŞA’YA ZİYARET

BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN GENEL MÜDÜR BAŞA’YA ZİYARET

Çorlu Bahçeşehir Koleji öğrenci ve öğretmenleri TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette TESKİ Yönetim Kurulu Üyesi Rıza TEKİN de bulundu.

Ziyaret sırasında öğrencilerin “Hidrodinamik ve Suyun Yolculuğu” konulu yaptıkları proje hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. İstanbul’da düzenlenecek olan “First Lego League(FLL) 14. Türkiye Turnuvalarında yarışmak için proje geliştirdiklerini dile getiren öğrenciler, kısa bir süre önce TESKİ Çorlu İçme Suyu Tesislerinde TESKİ Yetkililerinden aldıkları teknik bilgilerin, projelerinin geliştirilmesinde çok etkili olduğunu ifade ettiler. Kendilerine “Süpernova Takımı” diyen öğrenciler bundan dolayı tüm ilgililere teşekkür ettiler.

Genel Müdür BAŞA, Süpernova Takımının suyun verimli kullanılması ve tasarrufu amacıyla geliştirdiği, “Sensörlü Teknolojik Tasarruflu Vana” projesinin geliştirilerek günümüzde yaygın bir şekilde kullanılabileceğini belirtti. Çalışmalarından dolayı genç beyinleri ve onları yönlendiren öğretmenlerini tebrik etti.

Genel Müdür BAŞA’nın ziyaretinin ardından, Süpernova Takımı ve öğretmenleri TESKİ’nin Bilgi İşlem Sistem Odasını incelediler. TESKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ertan ŞERİFOĞLU, sistem odası ve çalışma prensibi hakkında detaylı bilgiler verdi. Heyecanla anlatılanları dinleyen öğrenciler, bilgisayar sistemleri ve yeni teknolojilere oldukça ilgili olduklarını ifade ettiler.

Sistem odasının incelenmesinin ardından 1 milyon nüfusu aşan Tekirdağ halkına 7/24 kesintisiz hizmet veren TESKİ Alo 185 Çağrı Merkezi ziyaret edildi.

 


Tarih: 16.02.2018 - 13:10
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,133     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.627
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası