Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ OKUL ÖĞRENCİLERİNE SU BİLİNCİNİ AŞILIYOR

TESKİ OKUL ÖĞRENCİLERİNE SU BİLİNCİNİ AŞILIYOR

TESKİ okul öğrencilerine suyun önemi ve su tasarrufu konulu eğitimler veriyor.

TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı “Su Kaynakları, Suyun Önemi, Suyun Tasarruflu Kullanılması” hakkında detaylı konuları işleyerek öğrencileri bilinçlendiriyor. Verilen eğitimler program dâhilinde il genelindeki ilkokul ve ortaokullarda gerçekleştirildi.  Eğitimler süresince “22 Mart Dünya Su Günü” ve “TESKİ Su Çocuk Meclisi”nin çalışmaları konuları da işlendi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim faaliyetleri, TESKİ bünyesindeki arıtma tesislerine yapılan inceleme gezileriyle pekiştirildi. Geleceğin teminatı olan çocuklara; suyun bütün canlılardaki önemi, giderek azalan su kaynaklarımızın korunması, evde ve okulda suyun bilinçli kullanılması, il genelinde bulunan su kaynakları ile içme suyu ve atıksu arıtma tesislerimiz hakkında bilgiler verildi. 

Benzer eğitimlerin 2017-2018 yılı eğitim döneminin 2. yarısında da devam edeceğini belirten TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sema KURT,  suyun önemi ve bilinçli kullanılması konularında farkındalık oluşturmak için yapılan bu eğitimlerin çok faydalı olduğunu belitti.

 


Tarih: 05.02.2018 - 16:22
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 445     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.145
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası