Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ MALKARA BALABANCIK VE ÇİMENDERE MAHALLELERİNİN SU SORUNLARINI ÇÖZDÜ

TESKİ MALKARA BALABANCIK VE ÇİMENDERE MAHALLELERİNİN SU SORUNLARINI ÇÖZDÜ

TESKİ Malkara İlçesi, Balabancık ve Çimendere Mahallelerinin içme suyu problemini çözdü. Tekirdağ’ın büyükşehir olmasından önce, Karaiğdemir Su Birliği tarafından yapılan içme suyu hatları, zaman zaman Balabancık ve Çimendere Mahallelerinde su sıkıntısı yaşatıyordu. Balabancık içme suyu deposundan çıkan su, önce Balabancık Mahallesine, oradan da Çimendere Mahallesine iletiliyordu. Balabancık içme suyu hattında bir sorun yaşanması durumunda, Çimendere Mahallesi de bu sorundan doğrudan etkileniyordu.

TESKİ tarafından yapılan çalışma sayesinde Balabancık İçme Suyu Deposundan çıkan su, her iki mahalleye de ayrı ayrı hatlar üzerinden iletiliyor. Toplamda 1.800 metre yeni içme suyu hattı imalatı yapıldı. Çalışma sayesinde her mahalle bağımsız içme suyu hattına sahip oldu. Böylece zaman zaman yaşanabilen sorunlardan her iki mahalle de etkilenmeyecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA; “Malkaran’nın bu iki mahallesinde yapılan çalışma için başta Malkara İlçe Müdürü Kenan TAŞKIN olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Malkara bizim en önemli ilçelerimizden birisidir. Merkezde devam eden İçme Suyu İkmal İnşaatında da sone gelindi. Koordineli olarak yeni şebekeden vatandaşlarımıza su vermeye başlıyoruz.”dedi.

 


Tarih: 02.02.2018 - 14:43
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 423     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.123
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası