Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ PERSONEL EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

TESKİ PERSONEL EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

TESKİ bünyesinde görevli, su ve kanalizasyon hizmetlerini yürütmekte olan personele yönelik “Kapalı Alanlarda Güvenli Çalışma” eğitimi verildi. TESKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitimi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi itfaiye personeli verdi. TESKİ Süleymanpaşa Hizmet Binasında verilen eğitime ilçelerde de bulunan personel katılım sağladı.

Su ve kanalizasyon işlerini yürüten TESKİ personeli çalışma alanları gereği; yüzeysel kazı çalışmalarının yanı sıra, içme suyu depoları, atıksu terfi merkezleri, vana odaları, kuyu vb. kapalı alanlarda çalışmaktadır. Bu alanlarda çalışmak ayrıca bir dikkat ve özen gerektirmektedir. Verilen eğitim kapsamında, tehlikeli kimyasallar, kimyasallardan korunma yöntemleri, su ve kanalizasyon işlerinde kullanılan koruyucu kıyafet ve donanımlar hakkında detaylı bilgiler verildi. Ayrıca kapalı alanlardan personel kurtarma eğitimi de verildi.

Teorik olarak verilen eğitimin ardından sahada uygulamalı bir şekilde pratik yapıldı.

 
Tarih: 01.02.2018 - 17:37
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 469     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.169
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası