Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

TESKİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak başkanlığında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantı, alınan yoklama sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. TESKİ Genel Kurul Toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, belediye başkanları, meclis üyeleri ve TESKİ yetkilileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “yakın zamandır ülkemizde ve sınırlarımızda olağanüstü günler yaşıyoruz. Bugünler içerisinde de birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Ordumuz şu anda Afrin’de sınırlarımızı korumak ve ülkemizi bölücü güçlerden korumak adına büyük bir mücadele veriyor. Hepimizin gönlü, kalbi ve duaları onlarla.”dedi.

Açılış konuşmasının ardından 2 adet gündem maddesinin okunmasıyla oturuma devam edildi. Gündem ve gündem dışı maddeler oylanarak ilgili komisyonlara havale edildi. Komisyonlara havale edilen maddeler oylanarak karara bağlandı. Kararların oylanması sırasında söz almak isteyen Genel Kurul Üyeleri yaptıkları konuşmalarda, TESKİ’nin il genelindeki yatırımları hakkında görüşlerini bildirdiler ve çalışmalar hakkında bazı sorular sordular. TESKİ’nin ilgili Daire Başkanları gerekli cevapları verdiler.

TESKİ PERSONEL A.Ş. KURULUYOR

Oylanan kararlar kapsamında;  “696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK)” gereğince; personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin, sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin belirtilen usul ve esaslara uygun olarak, TESKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde şirket kurulması konusu görüşüldü. Alınan karar uyarınca “TESKİ Personel A.Ş.” nin kurulması onaylandı.

RESMİ KURUMLARA BÜYÜK İNDİRİM

Karara bağlanan bir diğer önemli konu, Resmi Abonelere yapılan su ve atıksu ücretlerindeki indirim oldu. 05.12.2017 tarihli ve 30261 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Bazı Vergi Kanunları İle Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 86 ncı maddesinde yer alan; 5393 sayılı Kanuna aşağıdaki ek madde eklenmiştir. Bu maddeye dayandırılarak “Resmi Abone” tiplerinin su ve atıksu ücreti dâhil ton başına ücretleri 8,57 TL’den 5,99 TL’ye indirilmiştir. Böylece çoğunlukla, resmi okullar, üniversiteler, sağlık ocakları, hastaneler, yurtlar, güvenlik birimleri vb. resmi kurumlara net 2,58 TL indirim yapılmıştır.

Genel Kurul Toplantısının kapanış konuşmasını yapan Başkan Albayrak TESKİ’nin başarılı çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti ve alınan kararların herkese hayırlı olmasını diledi.

  


Tarih: 31.01.2018 - 11:44
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 423     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.123
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası