Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ MARMARAEREĞLİSİ İLÇESİ TÜRKMENLİ GÖLETİ HAVZASINDA 3.700 ADET FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR

TESKİ MARMARAEREĞLİSİ İLÇESİ TÜRKMENLİ GÖLETİ HAVZASINDA 3.700 ADET FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURUYOR

TESKİ Genel Müdürlüğü çevre yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Marmaraereğlisi İlçesi Türkmenli Göleti Havzası 3.700 adet fidan ile ağaçlandırılıyor.

Türkmenli Göletinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir ALBAYRAK, Orman İşletme İl Müdürü Ali ŞEN, TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA, Yönetim Kurulu Üyeleri Rıza TEKİN ve A.Soner ERGİN, Genel Müdür Yardımcıları Nilgün MARMARA, Dr. İbrahim İÇÖZ ve İ.Feyzi ÜNAL, Marmaraereğli’li vatandaşlar ve birçok çevre gönüllüsü katıldı.

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA yaptı ve konuşmasında; “Çevreye verdiğimiz önemi göstermek için buradayız. TESKİ Genel Müdürlüğü olarak su ve atıksu hizmetlerimizin yanı sıra çevre koruma faaliyetlerimiz de var. Özellikle su kaynaklarımızın korunması TESKİ’nin en önemli görevlerinden biridir. Bunun için havza koruma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda havza ağaçlandırma çalışmaları yapıyoruz. Yakın bir süre önce Süleymanpaşa Yazır Göleti Havzasında da Orman İşletme Müdürlüğümüz ile ortaklaşa ağaçlandırma çalışması yaptık. Türkmenli Göleti bizim için önemli bir su kaynağıdır. İlk etapta 1.200 daha sonra 2.500 adet fidan dikilecektir. Göletin etrafını da güvenli bir şekilde çitle çevireceğiz. Bölgedeki tarımsal kaynaklı kirliliğin önüne geçilmiş olacaktır. TESKİ olarak çevreyi korumaya devam edeceğiz. Bu faaliyette emeği geçen Orman İşletme Müdürlüğüne, Marmareereğlisi Belediyesine, TESKİ çalışanlarına ve tüm çevre gönüllülerine teşekkür ediyorum.”dedi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim UYAN yaptığı konuşmada, “1 ağaç 2 insanın ömür boyu ihtiyacı olan oksijeni sağlar. Ayrıca çevre kirliliğinin %60’ını ağaçlar bertaraf eder. Fidan dikim etkinliğinin önderliğini yapan TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA, Orman İşletme Müdürlüğü, Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığı, TESKİ emekçileri ve tüm çevrecilere teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.”dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK; “Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetten hizmete koşuyoruz. Peygamber Efendimiz kıyametin kopacağı gün bile fidan dikin demiştir. Bu proje ile 3.700 fidan dikimi gerçekleşecek. TESKİ'yi hem sağlıklı içme suyu temini hem de sağlıklı altyapılar inşa etme konusunda kutluyorum. Ağaç dikimi alanında gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı da takdir ediyorum. Bol yeşilli günlerde, temiz bir çevrede buluşmak üzere bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından içme suyu havzasında fidan dikimi gerçekleşti.

 
Tarih: 25.01.2018 - 19:32
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 422     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.122
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası