Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HALKI BİLGİLENDİRİYOR

TESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HALKI BİLGİLENDİRİYOR

TESKİ Genel Müdürlüğü vatandaşlarımızla ilişkileri kapsamında açık ve şeffaf çalışmalarını sürdürüyor.

TESKİ Genel Müdürlüğü kurumun faaliyetlerini, abonelerine ve personeline yönelik duyurularını, basında yer alan açık ve net olmayan haberler için gerekli basın açıklamalarını Resmi Web Sitesi üzerinden yayınlamakta ve tüm kamuoyu ile paylaşmaktadır.

TESKİ açık ve şeffaf yönetim anlayışı gereği hizmetlerini tüm kamuoyu ile paylaşmaktadır. Paylaşılan haber, duyuru ve görsellerin vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edildiği görülmektedir. Yapılan hizmetler karşısında vatandaşlardan gelen takdir ve teşekkür bildirimlerinin yanı sıra, zaman zaman olumsuz eleştiriler de gelmektedir. Bunları saygı ile karşılayan TESKİ, halkla ilişkiler konusunda uzman ekibi sayesinde tüm bildirimleri işleme almakta ve gereğinin yapılması için ilgili süreci takip etmektedir.

TESKİ Genel Müdürlüğü hakkında basın ve sosyal medya gibi mecralarda yer alan asılsız, yanlış ya da eksik bilgilerle hazırlanmış haberler hakkında TESKİ Genel Müdürlüğü gereken izahatı kamuoyu ile paylaşmaktadır. Bu gibi durumlarda konu hakkında TESKİ’nin ilgili birim ya da birimleri detaylı bir inceleme ve araştırma yaparak, hatalı ya da eksik olarak yapılmış haberleri açığa kavuşturmaktadır. Yapılan inceleme ve araştırmalar sonucu elde edilen veriler, kanıtları ile birlikte bir basın açıklaması haline getirilir ve tüm kamuoyu ile paylaşılır. Bu kapsamda TESKİ Genel Müdürlüğü 2017 yılı içinde 60 adet basın açıklaması hazırladı ve yayınladı.

TESKİ Genel Müdürlüğü ayrıca basında yer alan tüm haberleri yakından takip ederek, Kurum hakkında olan haberlerin kupürlerini resmi web sitesi üzerinde “Basında TESKİ” alanında arşivlemekte ve yine kamuoyunun takdirine sunmaktadır. Ayrıca TESKİ’nin bazı sunum ve yayınlarının yer aldığı web sitesinde herkese açık bir şekilde “TESKİ Yayınlar” menüsü altında da Kurumun faaliyetleri ve bilimsel içerikler yer almaktadır.

Genel Müdür Başa yaptığı açıklamada; “TESKİ Genel Müdürlüğü basın, yayın ve halkla ilişkiler faaliyetleri kapsamında abonelerini de detaylı bir şekilde bilgilendiriyor. Bu kapsamda TESKİ abonelerini yakından ilgilendiren konular olduğu zaman web sitesi ve sosyal medya araçları üzerinden aboneler bilgilendirilmektedir.

Genel itibariyle TESKİ Genel Müdürlüğü kamuoyu ile olan bilgi paylaşımını güncel tutuyor. Yasaya göre ve her zaman hesap verebilir olarak yürüttüğü faaliyetleri kamuoyu ile paylaşıyor.”dedi.


Tarih: 05.01.2018 - 18:14
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,201     Dün : 1,897    Toplam : 2.656.967
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası