Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ İÇME SUYU DEPOLARININ TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYONUNU YAPIYOR

TESKİ İÇME SUYU DEPOLARININ TEMİZLİK VE DEZENFEKSİYONUNU YAPIYOR

TESKİ Genel Müdürlüğü işlettiği içme suyu depolarının her yıl periyodik olarak temizlik ve dezenfeksiyonunu yapıyor.

2016 yılında Süleymanpaşa, Hayrabolu, Şarköy ve Malkara ilçelerinin içme suyu depolarına temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapıldı.  Toplamda 178 adet olmak üzere 57.112 metreküp içme suyu deposu temizlenerek ve dezenfekte edildi.

2017 yılında Tekirdağ’ın tüm ilçelerini kapsayacak şekilde daha geniş çaplı bir temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Toplamda 339 adet olmak üzere 122.721 metreküp içme suyu deposu temizlenerek dezenfeksiyon işlemi yapıldı.

Genel Müdür Başa yaptığı açıklamasında; “Temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmayan içme suyu depoları; temiz ve kaliteli suyu kirleterek sağlıksız hale getirmektedir. Bu sebeple içme suyu depolarının periyodik olarak temizlenmesi oldukça önem arz etmektedir. TESKİ olarak su kalitesine çok önem veriyoruz. Gereken tüm tedbirleri alıyoruz, çşalışmalarımızı aksatmadan gerçekleştiriyoruz. Halkımızın sağlığına değer veriyoruz. Bina girişlerine kadar getirilen temiz suyun, bina depolarında kirlenmesini önlemek amacıyla, vatandaşlarımızın şahsi su depolarının temizlik ve dezenfeksiyonunu yılda en az 1 defa yaptırmasını önemle rica ediyoruz. TESKİ olarak vatandaşlarımıza temiz ve güvenilir su verebilmek için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz.”dedi. 


Tarih: 30.11.2017 - 11:14
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,041     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.535
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası