Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ SARAY İLÇESİNİN KIRSAL MAHALLELERİNİN ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜYOR

TESKİ SARAY İLÇESİNİN KIRSAL MAHALLELERİNİN ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜYOR

Saray İlçesinin kırsal mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. TESKİ’nin Saray İlçesi sınırları içinde yaptığı çalışmalar kapsamında Çayla, Çukuryurt ve Göçerler Mahallelerinin altyapı sorunları çözülüyor.

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, yatırım yapılan mahallelerde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi ve onların görüşlerini dinledi. Yapılan çalışmaları mahalle halkıyla beraber yerinde inceledi.

Genel Müdür Başa yaptığı incelemelerin ardından; “8 Nisan 2017 tarihinde temel atma töreninin yapılmasıyla birlikte başlanılan altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Neredeyse sona gelindi. Çayla Mahallesinde yeni yapılaşma olan bölgelere içme suyu altyapısı hizmeti götürüldü. Toplam 6.622 metre içme suyu hattı imalatı yapıldı. Ayrıca 6.200 metre kanalizasyon hattı yapıldı. Çayla Mahallesinin hem içme suyu hem kanalizasyon altyapısını çözmüş olduk.

Göçerler Mahallesinde 11.000 metre kanalizasyon hattı imalatı yapıldı. 1 adet atıksu terfi merkezi inşaatımız devam etmektedir.

Çukuryurt Mahallesinde de 8.500 metre kanalizasyon hattı imalatı yapıldı. Bölgeye yapılacak olan Doğal Atıksu Arıtma Tesisi inşaatımız hızla devam ediyor. Atıksular doğal atıksu arıtma tesisinde arıtılarak standartlara uygun bir şekilde doğaya deşarj edilecektir. Yaptığımız çalışmalar sırasında ve sonrasında çevrenin korunmasına oldukça önem veriyoruz. Yapılan tüm yatırımların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

İncelemeler sırasında Genel Müdür Başa’ya eşlik eden mahalle halkı da TESKİ’nin yatırımlarından çok memnun olduklarını dile getirerek başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak olmak üzere, TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa ve tüm TESKİ emekçilerine teşekkür ettiler.

 


 


Tarih: 23.10.2017 - 14:57
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,011     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.505
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası