Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ HAYRABOLU İLÇESİNİN KIRSAL MAHALLELERİNİN ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜYOR

TESKİ HAYRABOLU İLÇESİNİN KIRSAL MAHALLELERİNİN ALTYAPI SORUNLARINI ÇÖZÜYOR

Hayrabolu İlçesinin kırsal mahallelerinde içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda Kabahöyük, Kadriye, Tatarlı ve Çene Mahallelerinin altyapı sorunları çözülüyor.

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yatırım yapılan mahallerde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi ve onların görüşlerini dinledi.

Genel Müdür Başa yaptığı incelemelerin ardından; “20 Temmuz 2017 tarihinde temel atma töreninin yapılmasıyla birlikte başlanılan altyapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kısa bir süre geçmesine rağmen işin %40’ı tamamlanmıştır. Şu ana kadar iş kapsamında yapılacak olan 21.900 metre kanalizasyon hattının 10.300 metresi, 6.150 metre içme suyu hattının da 600 metresi tamamlanmıştır. Ayrıca Tatarlı Mahallesine 100 metreküplük 1 adet içme suyu deposu inşa edilecektir.

Hızla devam eden Hayrabolu İlçesi Muhtelif Mahalleler(Kabahöyük, Kadriye, Tatarlı ve Çene) İçme Suyu ve Kanalizasyon İnşaatının sözleşme üzerindeki bitiş tarihi 13 Ocak 2018 olmasına rağmen, 2017 yılının Kasım ayı içinde bitirilmesi planlanmaktadır.” açıklamasında bulundu.

TESKİ Genel Müdürlüğü ayrıca bu iş haricinde Hayrabolu İlçesi Kadriye Mahallesinin de içme suyu problemini çözdü. Kadriye Mahallesinin içme suyu Ergene Havzasından temin ediliyordu. Temin edilen su standart değerler arasında değildi. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve Kadriye Mahallesine sağlıklı içme suyu vermek amacıyla, Tekirdağ Geneli Muhtelif Mahalleler İçme Suyu, Kanalizasyon, Yağmur Suyu ve Yol Kaplama Yapım İşi kapsamında 8.300 metre içme suyu ana isale hattı imalatı yapıldı. İçme suyu ana isale hattı Danişment ve Kadriye Mahallesi arasına döşendi. Danişment Mahallesinden temin edilen sağlıklı içme suyu yapılan ana isale hattı ile Kadriye Mahallesine iletilmiş oldu. 

 Tarih: 05.09.2017 - 14:12
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 663     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.376
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası