Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ TEKİRDAĞ 8.MEKANİZE TUGAYI BEŞİKTEPE KIŞLASININ İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYOR

TESKİ TEKİRDAĞ 8.MEKANİZE TUGAYI BEŞİKTEPE KIŞLASININ İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYOR

TESKİ Genel Müdürlüğü Tekirdağ 8.Mekanize Tugayı Beşiktepe Kışlasının içme suyunu sorununu çözüyor.

Kışlanın içme suyunu ileten isale hattı oldukça eski durumdaydı. Sık sık arızalar meydan geliyordu. İsale hattının geçtiği güzergâh vatandaşların tarım arazileri üzerindeydi. Meydana gelen arızaların onarımı sırasında, vatandaşlar tarım arazileri bakımından oldukça sorun yaşıyordu. Bu sorun ister istemez kışlaya da yansıyordu. Yaşanan bu problemleri ortadan kaldırmak için TESKİ Genel Müdürlüğü bir proje çalışması yaptı ve bu projeyi hayata geçirdi. Şu an itibariyle çalışmaların %48’i tamamlandı.

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, Genel Müdür Yardımcısı İ.Feyzi Ünal ile birlikte yapılan çalışmaları incelemek üzere Tekirdağ 8.Mekanize Tugayı Beşiktepe Kışlasına gitti. Öncelikle Kışla Komutanı Albay Ahmet Uğurlu ziyaret edildi. Ziyaret sırasında yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretin ardından yapılan çalışmalar yerinde incelendi. Genel Müdür Başa, yapılan çalışmalar hakkında müteahhit firma yetkilileri ve kontrol mühendislerinden bilgi aldı. Verilen bilgilerde toplam 7.341 metre duktil demir borular ile isale hattı, 1 adet 1000 metreküplük ve 1 adet de 100 metreküplük içme suyu deposu, 1 adet içme suyu terfi merkezi inşaatı yapılacağı ve SCADA otomasyon sistemi kurularak sistemin tamamen uzaktan yönetilebilir hale getirileceği ifade edildi.

Genel Müdür Başa yapılan çalışmaların incelenmesinin ardından; “Eski ve işletilmesinde oldukça güçlük çekilen içme suyu isale hattını yeniliyoruz. Sık sık arızalar meydana gelmesi sebebiyle hattın ve eski içme suyu deposunun bakım maliyetleri oldukça yüksekti. Yapılan bu yatırım ile bakım ve işletme maliyetleri en aza indirgenecektir. İşin bedeli KDV hariç 2.382.315 TL’dir. Yapılan yatırımın Türkiye’nin dört bir yanından vatani görevini yerine getirmek için Beşiktepe Kışlasına gelen Mehmetçiklerimize hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

 
 

Tarih: 24.08.2017 - 12:25
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 664     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.377
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası