Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
HAYRABOLU İLÇESİ MUHTELİF MAHALLELER (KABAHÖYÜK,KADRİYE,TATARLI,ÇENE)  İÇME SUYU VE KANALİZASYON İNŞAATI’NIN TEMELİ ATILDI

HAYRABOLU İLÇESİ MUHTELİF MAHALLELER (KABAHÖYÜK,KADRİYE,TATARLI,ÇENE) İÇME SUYU VE KANALİZASYON İNŞAATI’NIN TEMELİ ATILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), Hayrabolu İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu (Kabahöyük, Tatarlı) ile Kanalizasyon( Kabahöyük, Tatarlı, Çene, Kadriye) İnşaatı Temel Atma Törenini gerçekleştirdi.

Hayrabolu İlçesi Kabahöyük Mahallesinde düzenlenen saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, "TESKİ kurulduğu günden beri Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak'ın önderliğinde, ilçe belediyelerimiz ile işbirliği içerisinde, altyapı sorunlarını çözmek ve  içme suyu, atıksu, yağmursuyu sorunlarını çözme konusunda önemli çalışmalar yapıyor. Bugüne kadar 1.650 kilometre civarında altyapı çalışmasını gerçekleştirdik. Hayrabolu ilçesi kırsal mahalleleriyle çok geniş bir ilçemizdir. Öncelikle Hayrabolu ilçe merkezimizin su ve kanalizasyon ihtiyaçları giderildi. Üstyapıda da önemli mesafeler alındı. Atıksu arıtma tesisi de devreye girdi. Son günlerde aşırı yoğun yağışlar gerçekleşti. Altyapının önemi burada bir kez daha görüldü. Çok şükür sorunsuz atlattık. Şimdi sıra kırsal mahallelerimize geldi. İlçe merkezlerimizin sorunları çözüldükten sonra yavaş yavaş kırsal mahallelerimizde çalışmalara başlıyoruz. Kış girmeden Kasım sonu veya Aralık başında da bu çalışma bitmiş olacak. Zaten işin başlamasından bu yana kısa bir süre geçmesine rağmen yüzde 5'lik kısmı tamamlanmış oldu. Toplamda bu mahallelerimizde 21.900 metre kanalizasyon, 6.150 metre içme suyu hattı yapacağız." dedi.

Başa'nın ardından konuşma yapan Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, "10 sene İl Genel Meclis Üyeliği, 3 sene de Belediye Başkanlığı yapmış biri olarak kırsaldaki problemleri en iyi anlayanlardan biriyim. Göreve geldiğimiz günden beri sadece kent merkezlerinde değil, kırsal bölgelerimize de en iyi hizmeti götürmeyi ilke edinerek tüm gayretimizle çalışıyoruz. Gün geliyor yetebiliyoruz, gün geliyor yetemiyoruz. Fakat hiç kimsenin iyi niyetimizden en ufak bir şüphesi olmasın. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Belediye Başkanlarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, Daire Başkanlarımız ve TESKİ Genel Müdürlüğümüzle yapabildiğimiz bütün çalışmaları en son noktasına kadar devam ettiriyoruz. Bugün burada yıllardan beri maalesef hizmeti ya da yeterli desteği alamamış, köyden mahalleye dönüşen yerleşim noktalarımızda kadınlarımızın gülen yüzlerini görebiliyoruz. İşte bu Büyükşehir Belediyesi'nin ve ilçe belediyelerinin vatandaşlarına verdiği önemin göstergesidir. Hedefimiz bütün yerleşim noktalarına aynı hizmeti ulaştırabilmek. En iyi hizmeti en kısa zamanda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ ile vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam edeceğiz." sözlerini söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Hayrabolu'yu 11 ilçe içerisinde ayrı bir yerde değerlendirmemiz gerekiyor. Malkara ve Hayrabolu Türkiye'nin tarım ve hayvancılıktaki başkentleridir. Burası mutlaka tarım hizmetlerinin kolayca yapılabileceği şekilde desteklenmesi gerekiyor. Biz yaptığımız yatırımlarla Hayrabolu'ya hizmet vermenin mutluluğu içerisindeyiz. Ben Hayraboluluları çalışkan ve başarılı Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu'nu seçtikleri için tebrik ediyorum. Hayrabolu ilçemiz, diğer ilçelere göre altyapısıyla, üstyapısıyla örnek bir ilçe haline geldi. Geçtiğimiz günlerde ilimizi de etkisi içine alan çok kuvvetli bir yağış yaşandı. Meteoroloji Müdürünü arayarak kesin rakamları istedim. En çok yağış alan bölgelerin başında Hayrabolu ilçesi vardı. İki gün içerisinde Hayrabolu ilçesi en çok yağış alan ilçe oldu. Hayrabolu ilçesinin geçmişini de biliyorum. Metrekareye 30 kilogram düşen yağışlarda bile birçok evi su bastığı ve birçok sıkıntının yaşandığı bir ilçede metrekareye 119,6 kilogram yağış yağdığında bir sorun yaşanmadığı gözleniyor. Bu mutluluk Hayrabolu'nun hakkıdır. Çerkezköy ilçemize de metrekareye 75,6 kilogram yağış düşmüş. Çerkezköy ilçemizde daha önce metrekareye 40 kilogram yağış düştüğünde, ilçe iki kere  büyük sel baskınlarına uğradı. Yağış elbette olacaktır. Fakat buradaki sorun şudur. Yaşanan doğal afetlerde vatandaşların mağdur olmasından ve insanların mutsuzluğundan mutluluk duyan bir siyasi oluşum var. Felaketle mutluluk duyulmaz ve siyasal bir rant kaynağı olarak kullanılamaz. Biz en zor zamanlarda bile kimseyi olumsuz olarak eleştirmedik. Yaşanan sevinçte, üzüntü de bizim. Bu hizmetler hepimiz için yapılıyor. Yapılan tüm hizmetleri kucaklamamız lazım. Ben bu hizmetlerin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun." dedi.

Konuşmaların ardından Hayrabolu İlçesi Muhtelif Mahalleler İçme Suyu ile Kanalizasyon İnşaatının temel atımını gerçekleştirildi.

 


Tarih: 21.07.2017 - 16:54
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 425     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.125
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası