Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ ÇORLU ÖNERLER MAHALLESİNİN SU PROBLEMİNİ ÇÖZDÜ

TESKİ ÇORLU ÖNERLER MAHALLESİNİN SU PROBLEMİNİ ÇÖZDÜ

TESKİ Genel Müdürlüğü Çorlu Önerler Mahallesinin su yetersizliği problemini çözdü. Özellikle yaz aylarının gelmesi ve su kullanımın yoğunlaşmasıyla beraber Önerler Mahallesinde büyük su sıkıntıları yaşanmaktaydı. TESKİ Genel Müdürlüğü bu sorunu görerek derhal çözüm arayışına girdi.

TESKİ Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı tarafından Önerler Mahallesinde yeni derin içme suyu sondaj kuyusu açıldı. Açılan kuyu sayesinde, mahallenin ihtiyacı olan içme suyu temin edilmiş oldu. Mevcut içme suyu deposuna iletilen su, bölgenin su ihtiyacının rahatlıkla karşılamaktadır.

TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa bölgenin su sıkıntısının çözüldüğünü belirtirken, abonelerden bazı ricalarda bulundu; “Yetersiz kalan su kuyumuzun debisi 12lt/sn idi. Yeni açılan su kuyumuzun debisi 15 lt/sn’dir. Şu anda toplamda 27lt/sn ile Önerler Mahallesine su vermekteyiz. Fakat oldukça yoğun havuz kullanımı ve bahçe sulamaları yapıldığı için, açılan bu kuyu da yetersiz kalabilir. Lütfen şebeke suyunu tasarruflu kullanalım.”dedi.

 
 


Tarih: 11.07.2017 - 17:54
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 621     Dün : 1,353    Toplam : 2.444.168
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası