Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
SÜLEYMANPAŞA İLÇESİ CEVİZLİK DERESİNİN BİRİNCİ KISIM ISLAH ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

SÜLEYMANPAŞA İLÇESİ CEVİZLİK DERESİNİN BİRİNCİ KISIM ISLAH ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Süleymanpaşa İlçesi, Karadeniz Mahallesinde bulunan Cevizlik Deresinin birinci kısım ıslah çalışması tamamlandı, yapılan köprüler hizmete alındı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, Tekirdağ Milletvekili Sayın Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Genel Müdür Yardımcıları Dr.İbrahim İçöz, A.Soner Ergin ve İ.Feyzi Ünal, Siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz, muhtarlar, daire başkanları, birim müdürleri ve yıllardır bu yatırımı bekleyen çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa; “Göreve ilk geldiğimizde Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ziyarette bulunduk. Çalışma arkadaşlarımızla beraber Mahalle halkının taleplerini dinledik. Mahalle halkı en büyük sıkıntılarının Cevizlik Deresi olduğunu bildirdi. Taşkınlara sebep olan ve buradaki yaşamı olumsuz etkileyen Cevizlik Deresinin ıslah edilmesi kararını aldık. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatıyla hızlıca projelendirdik ve inşaatına başladık. Kısa bir süre içinde çalışmaları tamamlayarak, şimdi de kullanıma açıyoruz. Proje kapsamında, 5 metre genişliğinde 2.1 metre yüksekliğinde u kesin beton kanal imalatı yaptık. Vatandaşlarımızın geçişini kolayca sağlamak için 2 adet 1.5 metre genişliğinde yaya köprüsü yaptık. 1 adet de 8 metre genişliğinde araç köprüsü yaptık. Vatandaşlarımızın can güvenliği için de köprü üstlerine demir korkuluklar yapılmıştır. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yatırımın herkese hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Törende söz alan Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz; “Yıllardır problem yaşadığımız Cevizlik deremiz var. Kokusu en büyük problemimizdi. Hem de dere boyunca uzanan dernek binamız var. Dernek binamıza ruhsat alamıyorduk taşkın alanında olduğu için. Kadir başkanımızdan burayı ıslah etmesini talep ettik. Kendisi sağ olsun bizi kırmadı. Yaptıkları bu yatırım için çok teşekkürler.”dedi.

Karadeniz Mahallesi Muhtarı Hasan İncehasan; “TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa’ya özellikle teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler. 50 yıldır Karadeniz Mahallesinde yaşamaktayım. Karadeniz Mahallesi Karadeniz Mahallesi olalı ilk defa böyle bir yatırım alıyor.”dedi.

Başkan Albayrak yaptığı konuşmasında, “Yaptığımız bu yatırımdan mahalle halkı oldukça memnun. Bundan sonraki taleplerinizi de seve seve yaparız. Her zaman Karadenizli hemşehrilerimizin yanında olacağız. Karadeniz insanın bir diğer özelliği var ki, bu benim için en önemli özellikleridir. O da, kalplerinde taşıdıkları yurt ve Atatürk sevgisidir. Bu anlamda tüm Karadenizli vatandaşlarımı kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak hem Tekirdağ'a hem de Süleymanpaşa'nın Karadeniz Mahallesine hizmetlerimiz devam edecektir.”dedi.

Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz ve Karadeniz Mahallesi Muhtarı Hasan İncehasan, Başkan Albayrak ve Genel Müdür Başa’ya Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine verilen destekten dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Konuşmaların ardından Cevizlik Dere Islahı çalışmalarının tamamlanması münasebetiyle açılış kurdelesi kesildi ve dere üstüne yapılan köprüler hizmete alındı.  

 


 

Tarih: 05.07.2017 - 16:30
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 667     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.380
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası