Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ’DEN İŞYERİ ABONELERİNE İNDİRİM MÜJDESİ GELDİ

TESKİ’DEN İŞYERİ ABONELERİNE İNDİRİM MÜJDESİ GELDİ

TESKİ Genel Müdürlüğünün 2017 Yılı Mayıs Ayı Olağan Genel Kurulunda alınan karar uyarınca, “İş Yeri ve Sanayi” abonelik tipine sahip TESKİ abonelerinin su ücretlerine % 5 indirim yapıldı.

TESKİ Genel Kurul Toplantısında Genel Kurul Üyelerinden Sayın Sami İKİZLER, Sayın Hüseyin Vasfi GÜNER, Sayın Ensar SİVRİ ve Sayın Varol TÜREL bu konuda yazılı önerge verdi. Verilen önergede; İş Yeri ve Sanayi Abonelik tipine sahip TESKİ abonelerinin su ve atıksu ücretlerine “% 5 indirim yapılması” yer alıyordu. Önergenin plan bütçe komisyonunda görüşülmesinin ardından; TESKİ Genel Kurulu tarafından öneri kabul edildi.

TESKİ Genel Kurulu tarafından oy birliği ile kabul edilen, TESKİ Su, Atıksu, Yaptırım ve Hizmet Tarifesinin 8 inci maddesinde yer alan; İş Yeri ve Sanayi tipi aboneliklerin 1.ve 2.kademelerinde uygulanacak olan yeni ücretler, 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Alınan karar ve yapılan indirim neticesinde; İş Yeri ve Sanayi abonelik tipinin 1.kademesinde geçerli olacak olan ton başına su bedeli 3,62 TL, atıksu bedeli 1,81 TL olmak üzere toplamda 5,43 TL’dir. Eski fiyata kıyasla birinci kademede toplamda 0,29 TL indirim yapılmış olmaktadır. 2. Kademede geçerli olacak olan su bedeli 5,43 TL, atıksu bedeli 2,72 TL olmak üzere toplamda 8,15 TL’dir. Eski fiyata kıyasla 2.kademede de toplamda 0,42 TL indirim yapılmış olmaktadır.

TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr.Şafak Başa TESKİ Genel Kurulunda işyerleri için takdir edilen bu indirimin tüm esnafımıza hayırlı olmasını diledi. Bu fiyat düzenlemesi ile yılda yaklaşık 500.000 TL’ye ulaşan, indirim farkından doğan maddi desteğin iş yeri abonelerimize kazandırılacağını ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Albayrak ise; TESKİ’nin devam eden yatırımlarının tamamlanmasıyla birlikte, ileriki dönemlerde diğer abone grupları için de benzer indirimlerin uygulanabileceğinin müjdesini verdi. 

 
 


Tarih: 29.05.2017 - 16:00
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,013     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.507
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası