Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ 9. MUHTARLAR KOORDİNASYON TOPLANTISINI MURATLI’DA GERÇEKLEŞTİRDİ

TESKİ 9. MUHTARLAR KOORDİNASYON TOPLANTISINI MURATLI’DA GERÇEKLEŞTİRDİ

TESKİ 9. Muhtarlar Koordinasyon Toplantısını Muratlı’da gerçekleştirdi. Muratlı Belediyesinin ev sahipliğinde, Muratlı Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan koordinasyon toplantısına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Sayın Nebi Tepe, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr.Şafak Başa, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr.İbrahim İçöz ve Sayın A.Soner Ergin, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Nilgün Marmara ve Rıza Tekin, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, TESKİ daire başkanları ve Muratlı’ya bağlı yaklaşık 20 mahalle muhtarı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Muratlı Belediye Başkanı Sayın Nebi Tepe; Büyükşehir olmamızla birlikte, TESKİ ilçemiz genelindeki tüm su ve atıksu problemlerini çözmektedir. Bu konuda bize neredeyse hiçbir yük kalmamaktadır. TESKİ çok başarılı çalışmalar yapan bir kuruluştur. İlçe olarak TESKİ’yle çok iyi anlaşmaktayız, uyum içinde çalışmaktayız. Hiçbir problemimiz yoktur. Meydana gelen aksaklıkları da anında gidererek çözüm üretiyorlar. Vatandaşımızı asla mağdur etmiyoruz. TESKİ’nin ilçemize yaptığı yatırımlar ve verdiği katkılardan dolayı başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak olmak TESKİ Genel Müdürü ve tüm TESKİ emekçilerine teşekkür ediyorum.”dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak yaptığı konuşmasında; “30 Mart 2014'ten bu yana TESKİ kurumsallaştı. Her ay farklı bir ilçede muhtarlarımızla çalıştay yapıyoruz. Ben muhtarlarımızdan istek ve taleplerini bildirmelerini istiyorum. Bütün taleplerinizi dosya olarak bize iletin. Sizin fikirlerinizi alarak, daha iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin işbirliğiyle Tekirdağ'ı önümüzdeki süreçte yıldızı parlayan büyükşehirlerden biri haline getireceğiz.”dedi.

Başkan Albayrak’ın konuşmasının ardından TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa TESKİ’nin Tekirdağ’ın 11 ilçesinde sürdürdüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi ve TESKİ’nin Muratlı İlçesi genelinde yaptığı yatırımları anlattı. “TESKİ’nin kurulmasıyla vatandaşlarımızın aldığı hizmetin kalitesi yükseldi. TESKİ bugüne kadar il genelinde 160 Milyon TL bedelinde yatırımını tamamlamış, 200 Milyon TL üzerinde bedele sahip yatırımını da devam ettirmektedir. TESKİ bu hizmet yolculuğuna devam edecektir.

Bugüne kadar Muratlı ilçemize yaptığımız yatırımlar kapsamında 5 adet işimizi tamamladık. Sözleşme aşamasında olan da 1 adet işimiz vardır. Bu yatırımlarımızın bedeli 15 Milyon TL’dir. Ayrıca ilçe müdürlüğümüz tüm mahallelerimizde anlık ihtiyaç duyulan içme suyu ve atıksu hatları imal etmektedir.

Muratlı ilçemize yağmur suyu çalışması yapacağız. Özellikle tren yolu yakınlarında oluşan göllenmeleri engelleyecek olan projeyi hayata geçireceğiz. Bu büyük bir proje olacak. Muratlı Belediyemizle de çok uyum içinde çalışmaktayız.”dedi ve sözü muhtalara bıraktı.

Konuşmaların ardından mahalle muhtarları TESKİ yetkililerine istek ve şikâyetlerini dile getirdiler. Genel Müdür Başa ve ekibi tüm istekleri ve şikâyetleri dikkatle dinleyerek, Muratlı’nın mahallelerinin ihtiyacı olan hizmetlerin yapılması için çözüm üretileceğini dile getirdiler.

Koordinasyon toplantısına katılan mahalle muhtarları, TESKİ’nin Muratlı ilçe merkezi ve tüm kırsal mahallelerinde yürüttüğü çalışmalardan dolayı, TESKİ’nin böyle bir toplantı düzenlemesi ve kendilerine birebir görüşme imkanı verildiğinden dolayı TESKİ yetkililerine teşekkür ettiler. Özellikle TESKİ İlçe Müdürü Okan Yeşilmen’in muhtarların talepleri karşısında hızlı ve kalıcı çözümler üretiyor ve kendileri ile yakından ilgileniyor oluşundan dolayı ayrıca memnun olduklarını dile getirdiler. 

 

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 390     Dün : 1,280    Toplam : 2.267.569
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası