Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ ŞARKÖY BAKIM VE ONARIM ŞANTİYESİ HİZMETE ALINDI

TESKİ ŞARKÖY BAKIM VE ONARIM ŞANTİYESİ HİZMETE ALINDI

TESKİ’nin Şarköy ilçesinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında, TESKİ Şarköy Bakım ve Onarım Şantiyesi hizmete alındı. TESKİ Şarköy İlçe Müdürlüğünün yaptığı çalışmalarda kullandığı araç ve malzemelerin barındırılacağı bir alan bulunmamaktaydı. Bu ihtiyaç hızlıca tespit edilerek, gerekli çalışmalar başlatıldı ve TESKİ Şarköy Bakım ve Onarım Şantiyesi kuruldu.

8.750 metrekare yüzölçümüne sahip olarak hizmete alınan arazi boş arsa şeklindeydi. Gerekli ıslah ve düzenleme çalışmaları TESKİ tarafından yapıldı. TESKİ personelinin içinde bulunacağı ofisler hazırlandı. Ayrıca TESKİ’nin gece gündüz hizmet vermesinden dolayı bakım ve onarım şantiyesinde 24 saat boyunca personel bulunmaktadır.

Bakım ve onarım şantiyesi kurulmadan önce TESKİ Şarköy İlçe Müdürlüğüne ait araçlar ve iş makineleri, ilçe müdürlüğü binasının çevresine, sokak aralarına park edilmekteydi. Bu parklanma işlemi zaman zaman çevredeki vatandaşlara rahatsızlık verebilmekteydi ve hoş bir görüntü oluşturmuyordu. Ayrıca, TESKİ Şarköy İlçe Müdürlüğünün müdahale ettiği içme suyu ve kanalizasyon arızalarında kullanılan malzemelerin saklanacağı yer olmadığından, malzemelerin başka ilçeden temini sırasında arızalara müdahale süreleri uzayabiliyor ve bazı işlerde aksamalar yaşanabiliyordu. Hizmete alınan 8.750 metrekare yüzölçümüne sahip bakım ve onarım şantiyesi sayesinde bu sorunların tamamı ortadan kalktı. Araçlar ve iş makineleri artık sokaklara değil bakım ve onarım şantiyesine park edilmekte. Müdahale edilen içme suyu ve kanalizasyon arızalarında kullanılan boru, vana ve ekipmanlar burada stoklanmakta ve ihtiyaç dahilinde hemen kullanılmaktadır. Kurumsallaşma yolunda hızla ilerleyen TESKİ Şarköy ilçesinde yaptığı bu küçük düzenleme ile çalışma sistemini daha da geliştirmiş ve abonelerine verdiği hizmet kalitesini daha da arttırmış oldu.

 


 


Tarih: 13.04.2017 - 09:30
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 230     Dün : 3,095    Toplam : 2.595.301
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası