Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ DOĞA SPORLARININ DESTEKÇİSİ OLDU

TESKİ DOĞA SPORLARININ DESTEKÇİSİ OLDU

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Tekirdağ Şubesi üyeleri, “Şerife Bacı ve Tüm Şehitlerimizi Anma ve İstiklal Yolu Yürüyüşü”ne katıldı. 15 kişilik bir grup ile Tekirdağ’ı temsil eden dağcılar, Türkiye’nin birçok yerinden katılım sağlayan toplam 200 kişilik bir grup ile yürüyüş yaptı.

Milli Mücadele yıllarında şehit olan ecdadımızın yaşadığı duyguları bir nebze olsun yaşamak ve ülkemizin birlik ve beraberliğine gasp eden, asker, polis ve masum vatandaşlarımızı hedef alan terör örgütlerine karşı dur demek için, İnebolu’dan Kastamonu’ya kadar yüründü.

1920-1922 yılları arasında İstanbul ve Rusya’dan kaçırılan mühimmat, İnebolu’dan başlanarak Kastamonu’daki askeri birliklere ulaştırılmaktaydı. 200 kişilik dağcı gurubu bu güzergaha bağlı kalarak soğuk hava şartlarında 4 gün süreyle konaklamalı olarak toplam 106 km yol kat etti. Bu güzergâhta Küre Dağları aşılarak Kastamonu’ya ulaşıldı.

TESKİ Genel Müdürlüğü yapılan bu yürüyüşe başından sonuna kadar destek oldu, desteğini hiç esirgemedi. Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Tekirdağ Şube Başkanı Sayın Adnan Gündoğdu, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr.Şafak Başa’yı makamında ziyaret etti. TESKİ Genel Müdürlüğünün “Şerife Bacı ve Tüm Şehitlerimizi Anma ve İstiklal Yolu Yürüyüşü” etkinliğine vermiş olduğu desteklerden dolayı, Genel Müdür Başa’ya teşekkür plaketi takdim etti. Ayrıca desteklerinden ötürü Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Genel Müdür Başa ve Genel Müdür Yardımcısı İ.Feyzi Ünal’a ayrı ayrı teşekkür etti. Genel Müdür Başa da, böylesine anlamlı bir organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, yaptıkları yürüyüşten dolayı dağcıları tebrik etti ve TESKİ olarak bu tür sosyal projelere desteklerinin süreceğinin müjdesini verdi.

 Tarih: 12.04.2017 - 12:34
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 669     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.382
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası