Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
SARAY İLÇESİ ÇAYLA, ÇUKURYURT VE GÖÇERLER MAHALLELERİNİN İÇME SUYU VE KANALİZASYON İNŞAATLARININ TEMELİ ATILDI

SARAY İLÇESİ ÇAYLA, ÇUKURYURT VE GÖÇERLER MAHALLELERİNİN İÇME SUYU VE KANALİZASYON İNŞAATLARININ TEMELİ ATILDI

Saray İlçesinin, Çayla, Çukuryurt ve Göçerler Mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon inşaatlarının temeli, Çukuryurt Mahallesinden düzenlenen görkemli bir törenle atıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Saray Belediye Başkanı Sayın Nazmi Çoban, Kapaklı Belediye Başkanı Sayın İrfan Mandalı, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Nilgün Marmara ve Sayın Rıza Tekin, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr.İbrahim İçöz, Sayın A.Soner Ergin, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, daire başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda Saray’lı, Çukuryurt’lu, Çayla’lı ve Göçerler’li vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa; “Temelini attığımız bu iş kapsamında; Çayla mahallemizde 6.365 metre içme suyu, 6.179 metre kanalizasyon şebeke hattı ve 1 adet doğal atıksu arıtma tesisi inşaatı yapacağız. Çukuryurt mahallemizde 7.406 metre kanalizasyon şebeke hattı ile 2 adet doğal atıksu arıtma tesisi inşaatı yapacağız. Göçerler mahallemizde de 10.824 metre kanalizasyon şebeke hattı yapacağız. Sonuç itibariyle toplam 24.409 metre kanalizasyon, 6.365 metre içme suyu ve 3 adet doğal arıtma tesisi tamamlanmış olacaktır. Bu mahallelerimize yapacağımız doğal atıksu arıtma tesisleri çok büyük önem arz etmektedir. TESKİ olarak yaptığımız kanalizasyon şebeke hatlarından akan atıksuyu doğrudan derelere değil de, yapacağımız doğal atıksu arıtma tesislerinde arıtarak doğaya deşarj edeceğiz. Bu yatırımın bedeli KDV hariç 3 Milyon TL’dir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak olmak üzere, Saray Belediye Başkanımız Sayın Nazmi Çoban’a ve çalışmalarda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yaptığımız bu yatırımın Saray’a hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Çukuryurt Mahallesi Muhtarı Mümin Değirmenci, Göçerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Aydın ve Çayla Mahallesi Muhtarı Özcan Masum ayrı ayrı söz alarak, TESKİ’nin Çukuryurt, Çayla ve Göçerler Mahallelerine yapacağı yatırımlardan dolayı teşekkür ettiler.

Törende konuşan Saray Belediye Başkanı Sayın Nazmi Çoban; “TESKİ içme suyu ve kanalizasyon ihtiyacı olan mahallelerimizde gerekli çalışmayı yaptı ve proje çalışmalarını tamamladı. Bugün de bu yatırımın temelini atıyoruz. Yapılan yatırımın hayırlı olmasını diliyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “2016 yılı bizim açımızdan çok hareketli bir yıl oldu, 2017 yılı da daha hareketli olacak ve 2018’de de verdiğimiz sözlerin yerine geldiği bir yıl olacak. Saray ilçemize yaptığımız yatırımların çoğu tamamlanmak üzere. Kırsal mahallelerimize yapacağımız hizmetleri ertelemek, o mahallelerimizin geri kalmasına sebeptir. Bizler kırsal mahallelerimizi kalkındıracağız, geri bırakmayacağız. Hizmet kervanımızı sürdüreceğiz. Yapılan bu yatırımların Saray halkına hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından dualar edilerek, Saray İlçesi, Çayla, Çukuryurt ve Göçerler Mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon inşaatlarının temeli atıldı.

 


Tarih: 10.04.2017 - 14:32
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 480     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.180
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası