Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
ŞARKÖY İLÇESİ, GAZİKÖY, GÜZELKÖY, HOŞKÖY VE ÇINARLI MAHALLELERİNİN İÇME SUYU VE KANALİZASYON İNŞAATLARININ TEMELİ ATILDI

ŞARKÖY İLÇESİ, GAZİKÖY, GÜZELKÖY, HOŞKÖY VE ÇINARLI MAHALLELERİNİN İÇME SUYU VE KANALİZASYON İNŞAATLARININ TEMELİ ATILDI

Şarköy ilçesinin tarihi ve doğası bakımından nadide mahalleleri olan Gaziköy, Güzelköy, Hoşköy ve Çınarlı Mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon inşaatlarının temeli Hoşköy Mahallesinde düzenlenen törenle atıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Sayın Süleyman Altınok, Hayrabolu Belediye Başkanı Sayın Fehmi Altayoğlu, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Nilgün Marmara ve Sayın Rıza Tekin, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr.İbrahim İçöz, Sayın A.Soner Ergin ve İ.Feyzi Ünal, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, daire başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda Şarköy’lü vatandaş katıldı. Temel atma törenine vatandaşların yoğun katılımı dikkat çekti. Yıllardır yapılamamış ve geç kalmış bir yatırım olarak nitelendirilen bu yatırımın, bu mahallelere kazandırılacak olmasından dolayı memnuniyetini dile getiren vatandaşlar ayrıca, yazılı pankartlar açarak da memnuniyetlerini gösterdiler.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa; “Gaziköy Mahallemiz sit alanı olduğu için TESKİ olarak çok hassas bir şekilde içme suyu ve kanalizasyon projelerimizi hazırladık. Güzelköy, Çınarlı ve Hoşköy Mahallelerimizin de kanalizasyon projelerini hazırladık. Temelini attığımız bu projeler kapsamında 23.296 metre kanalizasyon şebeke hattı, 7.500 metre içme suyu hattı, Güzelköy mahallesinde Doğal Arıtma Tesisi, Mürefte ve Gaziköy Mahallelerinde 2’şer Adet Baca Tipi Paket Terfi Merkezi, Hoşköy’ de 1 Adet Baca Tipi Paket Terfi Merkezi ve mevcut Terfi Merkezinin iyileştirmesi ve 4.673 metre de kanalizasyon kolektör hattı yapılacaktır. Yapılacak bu yatırım sayesinde bu mahallelerimizin atıksuları arıtılacaktır. Doğrudan deşarj edilmeyecektir. Doğa korunacaktır. Yatırımın yaklaşık değeri 7 Milyon TL’dir. Yapılacak olan yatırımın tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Törende konuşan Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok; “Bugün burada TESKİ çok önemli bir yatırımın temelini atıyor. Çalışmalar tamamlanınca da üst yapısını bölgenin tarihine yakışır en güzel şekilde yapacağız. İnsan hayatında su çok önemlidir ve kullanıldıktan sonra oluşan atıksu. TESKİ bu iki konu için gereken tüm çalışmayı yapıyor. Şarköy ilçesine yapılan yatırımlardan dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve TESKİ ekibine çok teşekkür ediyorum.”dedi.

"Şarköy'deki güzellikleri daha da güzel hale getirmek zorundayız" diyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak "Allah buraya her türlü tabii güzelliği vermiş. Şarköy'ün en güzel şekilde desteklenmesi gerekiyor. Projelerle çok güzel hale gelmesi gerekiyor. Her gün açılışın ve temel atmanın heyecanı içerisindeyiz. Üç senelik çalışmaların sonucunda Türkiye'de 81 il içerisinde eğitime yatırım yapan tek Büyükşehir il olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu bölgenin 40 yıl öncesini bilen birisi olarak, bu bölgenin insanlarının dostluklarını hala bizi buraya çeken sevgiler hala bizi birbirimize bağlayan bağlılıklar var. Onun için buraya hizmet etmek için ben Hoşköy'e gittim siyaset yaptım demekle hizmet olmaz. Buraya hizmet yapmak için buraya aşık olmak lazım. Aşık olmak için de yaşamak lazım. 16 Nisan'da referandum var. Biz evet diyen de hayır diyen de bütün vatandaşlarımızı kucaklıyoruz. Sürekli yerel yönetimlere çatıp duruyorlar. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi öyle böyle diye. Gündem bu değil ki. Şarköy halkının size soracakları var. Çünkü siz bu Tekel'i özelleştirdiniz. 10 yıl boyunca üzüme bir kuruş zam yapmadınız. Bu insanları perişan hale getirdiniz. Şarköy'ün üzüm üreticileri yemekli düğün yaparken, sizin iktidarınızda üç, beş kuru pastayla düğün yapmaya siz ittiniz. Ama biz Tekirdağ'ın kaderini değiştireceğiz." diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında dua edilerek Şarköy İlçesi, Gaziköy, Güzelköy, Hoşköy ve Çınarlı Mahallelerinin İçme Suyu ve Kanalizasyon İnşaatlarının temeli atıldı.

 
Tarih: 01.04.2017 - 18:06
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 472     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.172
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası