Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
MALKARA İLÇESİ ELMALI MAHALLESİ İÇME SUYU İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

MALKARA İLÇESİ ELMALI MAHALLESİ İÇME SUYU İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

Malkara İlçesine bağlı Elmalı Mahallesinin kaçınılmaz ihtiyacı olan içme suyu inşaatının temeli, Elmalı Mahallesinde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen törenle atıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, Tekirdağ Milletvekili Sayın Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul, Marmaraereğlisi Belediye  Başkanı Sayın İbrahim Uyan, Meclis Başkan Vekili Sayın Münür Karaevli, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Nilgün Marmara ve Sayın Rıza Tekin, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr.İbrahim İçöz, Sayın A.Soner Ergin ve İ.Feyzi Ünal, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, daire başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda Malkara’lı vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa; “Malkara, hem alan itibarı ile hem de köy sayısı itibariyle Tekirdağ’ımızın en büyük ilçelerinden bir tanesidir. Kırsal alandaki mahallelerimiz yıllarca mağdur olmuşlardır. Bu mahallelerin problemleri maalesef çözülememiş, ama çok şükür artık büyükşehir belediyemiz var TESKİ var. Biz kırsal alandaki mahallelerimizin sorunlarını teker teker çözüyoruz. Elmalı Mahallemiz su problemi yaşayan bir mahallemizdir.

Allah buraya her türlü güzelliği vermiş. Gerçekten burada çok güzel bir doğa var ama sağlıklı bir içme suyuna kavuşamamış. O nedenle gelen talepler üzerine biz burada proje çalışmalarımızı yaptık. Bu projeyi hızlıca hayata geçirmek içinde hızlıca ihalesini yaptık ve çalışmalara başladık. Bugün de inşallah bunun temelini atıyoruz. Proje kapsamında toplam 8.180 metre içme suyu hattı. 50 metreküplük bir içme suyu deposu ve 1 adet terfi merkezi yapacağız. Böylece köyümüzün su sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak. Bu çalışmamızın haricinde yaptığımız diğer çalışmalarla da Malkara’nın tüm kırsal mahallelerinin su sorunlarını çözüyoruz. TESKİ olarak ilçe ayrımı yapmadan vatandaşlarımıza sağlıklı içme suyu temin ediyoruz. Bu projenin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yapılan bu hizmet Malkara’lı hemşehrilerime helal olsun ve hayırlara vesile olsun.”dedi.

Malkara Belediye Başkanı Sayın Ulaş Yurdakul; “TESKİ ciddi anlamda alt yapı çalışmaları yaptı. Hem şehir merkezimizde hem mahallerimizde 30 yıldır çözüm bekleyen sorunların tek tek üstesinden gelindi. Sağlamtaş Mahallemizde içme suyu inşaatı bitti. Muhtelif mahallerimizde yine içme suyu inşaatları bitti. Kozyörük Mahallemizde kanalizasyon inşaatı bitti. Bugün de Elmalı Mahallemizin içme suyu inşaatının temelini atıyoruz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Bugün Elmalı Mahallesinin içme suyu problemini çözmenin mutluluğu içerisindeyim. Yapılan bu hizmet Elmalı için, Malkara için, Tekirdağ için. Malkara için verdiğimiz sözleri tutuyoruz. Gerçekten bu 3 yıl içerisinde Malkara'ya ciddi hizmetler yapmanın gururu içerisindeyiz. Bizim yaptığımız hizmetlerden herkes gurur duymalıdır. Ben gelecek günlerin Tekirdağ için çok iyi olacağına inanıyorum. Yapılan bu tesisin hayırlı olmasını, güzellikler getirmesini diliyorum.”dedi.

Törende konuşan CHP Milletvekili Sayın Faik Öztrak; “Hepimizin bir tane Tekirdağ’ı var, bir tane Malkara’sı var, bir tane Elmalı’sı var. Tekirdağ’ın çoğu yerinde içme suyu problemleri vardı. TESKİ bu sorunların bir kısmını giderdi, gidermeye de devam ediyor. TESKİ hem sağlıklı içme suyu temin ediyor, hem de kanalizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Tekirdağ’ı Avrupanın en önemli şehirlerinden biri yapacağız. Yapılan bu güzel çalışmalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Son olarak TESKİ Malkara İlçe Müdürlüğünün 1’ncisi olduğu iki farklı futbol turnuvasının şampiyonluk kupalarını, TESKİ Genel Müdürlüğünde saklanmak üzere Milletvekili Sayın Öztrak ve Başkan Sayın Albayrak Tarafından Genel Müdür Başa’ya takdim edildi.

Konuşmaların ardından Malkara İlçesi Elmalı Mahallesi İçme Suyu İnşaatının temeli atıldı.

 
Tarih: 29.03.2017 - 11:11
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 921     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.415
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası