Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
MURATLI İLÇESİ BALABANLI MAHALLESİ İÇME SUYU VE KANALİZASYON TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ

MURATLI İLÇESİ BALABANLI MAHALLESİ İÇME SUYU VE KANALİZASYON TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ

TESKİ tarafından Muratlı İlçesi Balabanlı Mahallesine yapılan içme suyu ve atıksu tesisleri Balabanlı Mahallesinde düzenlenen törenle hizmete alındı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Sayın Nebi Tepe, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Nilgün Marmara ve Sayın Rıza Tekin, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr.İbrahim İçöz, Sayın A.Soner Ergin ve İ.Feyzi Ünal, Muratlı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ömer Öksüz, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, daire başkanları, birim müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda Balabanlı Mahallesi sakini katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan ve yapılan yatırım hakkında bilgiler veren Genel Müdür Başa; “TESKİ olarak Balabanlı Mahallesine 5.620 metre içme suyu, 5.668 metre de kanalizasyon hattı yaptık. Ana kanalizasyon hattına bağlı olan 1.647 metre evsel atıksu bağlantı hattı ve 138 adet parsel bacası imalatı yapılmıştır. Son olarak 75 adet 32 mm çapında evsel bağlantı döşenmiştir. Sonuç itibariyle yaklaşık 13.000 metre altyapı yapılmıştır. Bu çalışmaların öncülüğünü yapan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak olmak üzere, Muratlı Belediye Başkanı Sayın Nebi Tepe ve emeği geçen tüm TESKİ personeline teşekkür ediyorum, hizmete aldığımız tesislerin hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Törende konuşan Balabanlı Mahalle Muhtarı Sayın Basri Eşit, Balabanlı Mahallesine içme suyu ve kanalizasyon hattı yapılmasından dolayı başta Sayın Kadir Albayrak olmak üzere, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Şafak Başa ve emeği geçen tüm TESKİ personeline teşekkür etti.

Muratlı Belediye Başkanı Sayın Nebi Tepe; “TESKİ bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Muratlı İlçe Merkezimiz dahil tüm kırsal mahallelerimizde de, TESKİ tüm sorunlarımızı çözüyor. Yapılan yatırımlardan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Balabanlının kaderini değiştiriyoruz. TESKİ’nin projelendirdiği içme suyu ve kanalizasyon tesislerinin bugün hizmete alınışının mutluluğunu yaşıyoruz. Hep güzel bir Tekirdağ yaratmanın mutluluğu içindeyiz. Muratlı’ya hizmetlerimiz devam edecektir. Yapılan yatırımların Balabanlı Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Kazanan Balabanlı, kazanan Muratlı, kazanan Tekirdağ olsun.”dedi.

Konuşmalar sonrasında dua edilerek, yapımı tamamlanan içme suyu ve kanalizasyon tesislerinin açılış kurdelesi kesildi ve devreye girmiş olan yeni içme suyu hattından gelen su içildi.

 
 


Tarih: 27.03.2017 - 15:13
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 922     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.416
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası