Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TESKİ'NİN 45 DEV PROJESİNİN TEMEL ATMA VE AÇILIŞINI YAPTI

CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TESKİ'NİN 45 DEV PROJESİNİN TEMEL ATMA VE AÇILIŞINI YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin 45 dev projesinin temel atma ve açılışını gerçekleştirmek üzere Tekirdağ’a geldi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini ziyaret eden Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir ALBAYRAK, Genel Sekreter Sayın Oral KARAKAYA, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr.Şafak BAŞA ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen ziyaret sırasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin yaptığı çalışmalar hakkında, Genel Başkan KILIÇDAROĞLU’na brifing verildi.

Büyükşehir Belediyesinde yapılan ziyaretin ardından, 45 dev projenin temel atma ve açılışının yapılması için Atatürk Spor Salonuna gidildi. Düzenlenen törene CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri,  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı, İl ve İlçe Başkanları,  çevre illerden gelen İl ve İlçe Belediye Başkanları, partililer ve çok sayıda Tekirdağ’lı vatandaş katıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen törende TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak BAŞA, TESKİ’nin il genelinde yaptığı çalışmalar kapsamında temel atma ve açılışa hazır projeler hakkında detaylı bir sunum yaptı. Genel Müdür BAŞA, “TESKİ’nin 12 adet açılışa hazır tesis ve yatırımı olduğunu, bunların toplam yatırım maliyetinin 37.470.000 TL olduğunu, ayrıca 5 adet temel atmaya hazır tesis ve yatırım olduğunu ve bu yatırımların da toplam yatırım maliyetinin 36.020.000 TL olduğunu belirtti. Son olarak Genel Müdür BAŞA, “TESKİ yaptığı yatırımlar itibariyle yeni kurulan su ve kanalizasyon idareleri arasında bütçesini yatırıma en fazla ayıran ilk üç idare arasına girmeyi başardı.”dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin temel atma ve açılışa hazır proje ve yatırımları hakkında Genel Sekreter Oral KARAKAYA detaylı bir sunum yaptı.

Açılış töreninde konuşma yapan ve konuşmasına "Sayın Genel Başkanım Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarının bulunduğu ilimize hoş geldiniz diyerek başlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK, "1011 günden beri vatandaşlılarımıza var gücümüzle hizmet ediyoruz. Kalan 814 günümüzde de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hizmet süremiz içinde şu ana kadar 11 ilçemize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu başarı belediye başkanlarının değil örgütümüzün ve bizi seçen halkımızındır. "Yiğit yattığı yerden belli olur" atasözüyle yola çıkarak yeni hizmet binamızın temelini atıyoruz. 45 Projemizin toplam değeri 450 milyon liradır. Hizmet süremizin sonuna kadar bu rakam 1 milyar TL olacaktır. Tekirdağ daha önce İstanbul'un arka bahçesiydi, şimdi ise yaptığımız hizmetlerle Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı oldu." dedi.

 

Belediye Başkanlarının başarılı projelerini izlemekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, "Hep şunu söylerlerdi, "Yerel Yönetimleri CHP'liler bilmez" diye. Herkes şunu çok iyi bilsin, Bu ülkede metronun temelini ilk kez atan parti Cumhuriyet Halk Partisidir. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri metro yatırımlarını yapamamışlardır. Ama bizim İzmir Büyükşehir Belediyemiz metro yatırımlarını kendi parasıyla İstanbulu'un üçte bir fiyatına yapmıştır. Yeni kurulan Tekirdağ'da, Büyükşehir Belediye Başkanımız kurduğu kadroyla ve yaptıklarıyla sadece İstanbul'a, Ankara'ya değil Türkiye’ye örnek olacak ciddi hamleler yapmıştır."dedi ve temeli atılan, açılışı yapılan tesislerin hayırlı olmasını diledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Binasının temeli olmak üzere 450 milyonluk 45 dev projenin açılışı Genel Başkan Kemal KILIÇDAROĞLU,  Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, , Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı, TESKİ Genel Müdürü, diğer il ve ilçe belediye başkanları, CHP İl ve ilçe başkanları ve diğer yetkililer tarafından yapıldı.

TESKİ'nin temel atma ve açılışı yapılan tesis ve yatırımlarını buradan inceleyebilirsiniz.

 
 

Tarih: 06.01.2017 - 17:57
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 667     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.380
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası