Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
TESKİ ARAÇ BAKIM VE ONARIM ATÖLYESİ HİZMETE GİRDİ

TESKİ ARAÇ BAKIM VE ONARIM ATÖLYESİ HİZMETE GİRDİ

TESKİ Araç Bakım ve Onarım Atölyesinin açılış töreni yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Yeni Sanayi Sitesine yakınlığı ile de dikkat çeken araç bakım ve onarım atölyesinin açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Başkan Vekili Sayın Münür Karaevli, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Ekrem Eşkinat, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Sayın İbrahim Uyan, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr.Şafak Başa, TESKİ Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Nilgün Marmara ve Sayın Rıza Tekin, Genel Müdür Yardımcıları Sayın Dr.İbrahim İçöz, A.Soner Ergin ve Sayın İ.Feyzi Ünal, Belediye Meclis Üyeleri, daire başkanları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TESKİ Genel Müdürü Dr.Şafak Başa, “TESKİ kurulduğunda devir aldığı araçlar ve kendi araçların bakımını ve onarımını yapacağı bir yer yoktu. Kısa bir süre içerisinde küçük, mütevazi bir atölye açtık ve kendi araçlarımızın bakımını yapar oldu. Gün geçtikçe TESKİ büyüdü, araç sayısı arttı. TESKİ’ye ait binek, ağır vasıta ve iş makinesi olmak üzere toplam 190 adet araç bulunmaktadır. Atölyemizde bu araçların periyodik bakımları, motor, şanzıman, diferansiyel arızaları gibi ağır ve hafif tüm arızalar giderilecektir. Yolda kalan araçlara 7/24 yol yardım hizmeti verilmektedir. Arıza tespit cihazı ile yeni nesil araçların arızaları tespit edilip, onarımları yapılmaktadır.

TESKİ için iş sağlığı ve güvenliği çok önemlidir. Bu tesisimizde gerekli tüm tedbirleri aldık. Bünyemizdeki araçları burada vakit kaybetmeden onararak, araçlarımızın çalışma süresini kısaltmayacağız, vatandaşa hizmeti aksatmayacağız. Atölyemizin teknik kısmında 1 makine mühendisi, 3 otomotiv teknikeri ve 8 usta, idari kısmında ise 1 makine mühendisi olmak üzere 7 personel istihdam edilmektedir. Araç bakım ve onarım atölyemiz faaliyete geçtikten hemen sonra, TESKİ’nin hızı daha da aratacaktır. Çünkü araçlarımız sahada tamir edilmeyi beklemeyecekler ve çok kısa süre içerisinde bakım ve onarım hizmetini alacaklar. Saha personelimiz arızalı araç Tekirdağ’ın neresinde olursa olsun anında oraya giderek araçlara müdahale edecektir. TESKİ Araç Bakım ve Onarım Atölyesinin açılmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Sayın Ekrem Eşkinat yaptığı konuşmasında; “Gerek makine parkını oluşturmak, gerekse o makine parkını emin ellere vererek, kullanımını sağlamak ve onların bakım onarımını yaparak gözümüz gibi sakınmak, kamu malını korumak anlamına geliyor. Bu bakımdan yapılan TESKİ Araç Bakım ve Onarım Atölyesinin TESKİ’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ'nin altyapı çalışmalarında geldiği noktada yakaladığı başarının en güzel örneklerini görüyoruz. TESKİ Kurumsal anlamda büyümeye devam ediyor. Yönetim Kurulu Başkanı olarak gittiğim her brifing toplantısında faaliyet ve yatırımlarını görünce anladım ki TESKİ Tekirdağ'da hedeflediği yere ulaşmıştır. TESKİ bölgemizde kendi barajını yapacak kadar güçlenecektir. Geriye dönüp baktığımızda, geldiğimiz noktaya bakınca güçlü bir Büyükşehir Belediyesi olduğumuzu net olarak hissediyorum. Dünyada ülkeler değil şehirler yarışıyor. Tekirdağ da ilerleyen dönemde Türkiye'nin sayılı şehirlerinden ve hatta adını Avrupa'ya duyuran önemli şehirlerden biri olacaktır. Ben bu tesisin ve bundan sonraki açılacak olanların Tekirdağ'ımıza ve bütün ilçelerimize güzel hizmetler vermesini diliyorum, bu tesisin açılmasında emeği geçenleri tebrik ediyorum ve hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.

Kurdele kesiminin ardından, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ile birlikte araç bakım ve onarım atölyesini inceleyen Başkan Albayrak, atölyede yapılacak bakım ve onarım işleri ve araçlarla ilgili Genel Müdür Başa'dan bilgi aldı.

 


 


Tarih: 16.12.2016 - 08:24
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 989     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.483
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası