Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
ERGENE İLÇESİ, SAĞLIK VE YEŞİLTEPE MAHALLELERİ KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

ERGENE İLÇESİ, SAĞLIK VE YEŞİLTEPE MAHALLELERİ KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

Ergene İlçesi, Sağlık ve Yeşiltepe mahallelerinin kanalizasyon ve yağmur suyu inşaatının temel atma töreni büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Düzenlenen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak’ın yanısıra, Tekirdağ Milletvekili Sayın Emre Köprülü, Ergene Kaymakamı Sayın Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Sayın Rasim Yüksel, Çorlu Belediye Başkanı Sayın Ünal Baysan, Kapaklı Belediye Başkanı Sayın İrfan Mandalı, TESKİ Genel Müdürü Sayın Dr. Şafak Başa, TESKİ Genel Müdür Yardımcıları Dr.İbrahim İçöz, A.Soner Ergin, İ.Feyzi Ünal, daire başkanları, siyasi parti temsilcileri, Tekirdağ Belediyesi Eski Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sözleşme bedeli KDV hariç 21 milyon 917 bin 174 TL olan inşaatın temel atma töreni öncesinde açıklamalarda bulunan TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, "Gerçekten bugün Tekirdağ’ımız için tarihi bir gün. Bugün Ergene tarihindeki en büyük yatırımlarından birinin temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Bu çok önemli bir proje ancak, Ergene için düşündüğümüz projeler bunlarla sınırlı değil. Bu işin projesi İller Bankası tarafından hazırlanmıştır, finansmanı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır ve kontrollük hizmetleri TESKİ personeli tarafından yürütülecektir. Proje kapsamında yaklaşık 100 kilometre kanalizasyon şebeke hattı ve bunlara ait parsel baca ve bağlantıları, terfi merkezleri, terfi hatları ve muayene bacaları yapılcaktır. Bu işin tamamlanması ile Çorlu Nusratiye Mahallesindeki Kumluca Deresinden gelen kötü koku son bulacak, Vakıflar Mahallesine atıksu şebeke hatları yapılarak bu mahallemiz kuyulardan kurtulacak, atıksu şebeke hatları yenilenerek bu mahallede yağmurlu havalarda meydana gelen su taşkınları önlenmiş olacaktır. Ergene’nin içme suyu sıkıntısını biliyoruz. Bunun çözümü için de TESKİ olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu projelerin ortaya çıkmasında lider rolü olan, talimatları ile bizi yönlendiren Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a saygılarımı sunuyorum ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

TESKİ Genel Müdürü’nden sonra konuşan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, sağlıklı bir altyapıya kavuşmanın çok da kolay olmadığını belirterek, vatandaşlardan sabırlı olmasını istedi. Yapılan tüm faaliyetlerin vatandaşlar için olduğunu söyleyen Başkan Yüksel, öncelikle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak’a ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı konuşmasında, Ergene’ye bu hizmetlerin yetmeyeceğini, yeni projelerin yolda olduğunu söyledi. Ergene’nin henüz yeni bir ilçe olduğunu belirten Albayrak, "Ergene yeni oluşan bir ilçemiz. Bu ilçenin sorunlarının çözülerek Tekirdağ’ın en güzel ilçeleri içerisinde yerini almasını sağlamak en büyük görevimizdir. Bunun için de Ergene’ye ulaşımı kolaylaştırmamız  lazım. Ulaş’tan başlayıp Saraya çıkan 43 bin km  karayolları standardında sıcak asfalt işine başlıyoruz. Karayolları standardında ilk grup yolunu Ergene’ye getiriyoruz. Ergeneye sözümüz var öncelikle bir taziye ve aşevi ihale hazırlıkları başladı. Hizmet süremiz tamamlandığı zaman mutlu ve güzel bir Ergene yaratmanın güzelliği ve mutluluğu içinde olacağız. Bu hizmetleri tüm ilçelere getireceğiz. Bütün projelerimiz tüm Tekirdağ’ı yaratmak için. İnancımız var hizmetle yatıyor hizmetle kalkıyoruz.  Bu hizmetler bizden daha önemli mesai saatlerimizi aştık Sabahın erken saatinden geç saatine kadar sadece hizmet için varız bunu düşünüyoruz. Bu proje hayırlı olmasını diliyor emeği geçenleri kutluyorum. Sık sık bir araya geleceğiz birbirimizle kanka olacağız. “dedi. 

Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak da yerel idarecilerin ilçeye yaptıkları faaliyetlerin olumlu olduğunu söyleyerek diğer projelerin de bir an önce faaliyete geçmesini sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

CHP Tеkirdаğ Millеtvеkili Emrе Köprülü isе, "Ergеnе'mizе böylеsinе önеmli bir prоjеnin yаpılıyоr оlmаsını çоk önеmli buluyоrum vе bunun bizim bеlеdiyеlеrimiz tаrаfındаn yаpılmаsı bеni аyrıcа mutlu еdiyоr. Burаdаn bu prоjе için еmеği gеçеn hеrkеsе tеşеkkürlеrimi sunuyоrum" ifаdеlеrini kаydеtti.

Kоnuşmаlаrın аrdındаn Ergеnе Müftüsü, tеmеl аtmа törеni öncеsindе duаlаr оkudu. Dаhа sоnrа Ergеnеli vаtаndаşlаrın yоğun cоşkusu еşliğindе tеmеl atma işlemi gerçekleştirildi.

 
 

Tarih: 11.01.2016 - 10:35
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 668     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.381
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası