Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
SÜLEYMANPAŞA BARBAROS MAHALLESİ KANALİZASYON İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

SÜLEYMANPAŞA BARBAROS MAHALLESİ KANALİZASYON İNŞAATININ TEMELİ ATILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından yapılan Süleymanpaşa İlçesi Barbaros Mahallesi Kanalizasyon İnşaatı’nın temel atma töreni geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.

Barbaros Mahallesinde yapılan açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Eski Belediye Başkanı Erol Erdoğan, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Birim Müdürleri, Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa projenin detayları hakkında bilgi verdiği konuşmasında; “Barbaros Mahallesi Kanalizasyon Projesi kapsamında yaklaşık 65 km kanalizasyon şebeke hattı ve bunlara ait parsel baca ve bağlantıları, terfi merkezleri, terfi hatları, fosseptik yapıları, muayene bacaları ve geçici deşarj yapıları yapılacaktır.

Barbaros Mahallesinin yazlık bir yerleşim olması; büyük bir kısmında atık su şebekesinin olmaması, şebeke olan bazı kısımların ise Marmara Denizine deşarj olması nedeniyle, Barbaros Mahallesinin Atık Su Şebeke İnşaatının acil olarak yapılmasını gerektirmektedir.

Projenin kontrollük hizmetleri İLBANK ve TESKİ teknik personeli tarafından yapılacaktır. Projenin kapsama sahasındaki arazi engebeli olduğundan dolayı düşük seviyeli noktalara 5 adet baca tipi terfi merkezi yapılacaktır.

Projenin atık su havzası Kumbağ Atık Su Arıtma Tesisi ve Tekirdağ Batı Atık Su Arıtma Tesisi’ne bağlanmak üzere ikiye bölünmüştür ve her iki tesisinde yapım işleri tamamlanıp faaliyete geçince sahil şeridi atık sulardan tamamen temizlenmiş olacaktır.” dedi.

Dr. Şafak Başa’nın konuşmasının ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yıllardır eksikliği duyulan bu projenin hayata geçmesinden dolayı çok memnun olduğunu söyledi, Başkan Albayrak ve Genel Müdür Başa’ ya teşekkür etti.

Son olarak konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Barbaros Mahallesi ve Kumbağ Mahallesinin birbirinden ayrılmaz bir ikili olduğunu, bu projenin her iki mahalle için de hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından kanalizasyon inşaatının temel atma törenine geçilerek ilk çalışma başlatıldı.

  

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 390     Dün : 1,280    Toplam : 2.267.569
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası