Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
HAYRABOLU İLÇESİ İÇME SUYU İLE KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ

HAYRABOLU İLÇESİ İÇME SUYU İLE KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU TESİSLERİ HİZMETE GİRDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Hayrabolu’da yapımı tamamlanan İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Tesisleri düzenlenen törenle faaliyete geçti.

Tesislerin açılış töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu’da tarihi bir gün yaşandığını belirterek, “2015 yılının başında sık sık temel atma ve açılışlarda halkımızla birlikte olacağımızı söylemiştik. Ve sözümüzü yerine getiriyoruz. İlçelerdeki projelerimize, yatırımlarımıza ve açılışlarımıza bugün Hayrabolu ile devam ediyoruz. Hayrabolu’da uzun yıllardan beri kullanılan, ömrünü yitirmiş en önemlisi de kanserojen madde içeren asbest boruları halkımızın sağlıklı su tüketmesi adına yenileriyle değiştirdik, değiştirmeye devam ediyoruz. Diğer taraftan kanalizasyon ve yağmur suyu hatları yaptık, yapıyoruz. Altyapı sorununu büyük ölçüde çözdük.

01.01.2016’dan itibaren tüm ilçelerimizde koordinatör başkanlarımız göreve başlayacak ve bizimle ilçe belediyeleri arasında köprü olacak ve ilçelerimiz TESKİ ile birlikte 3 koldan hizmet almaya başlayacaklar.

11 ilçemizle birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet kalite belgesi olan bir büyükşehir olma hedefindeyiz bunu da başaracağız.

Hayrabolu’da diğer ilçelerimiz gibi hizmetin en kalitelisini sonuna kadar hak ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Tekirdağ’ın merkezinde Süleymanpaşa’da Batı Atık Su Arıtma Tesisi ile Barbaros Atıksu Arıtma Tesisinin ihalesi yapıldı. Ergene’de Sağlık Mahallesi Yeşiltepe Mahallesi’nin altyapı çalışmalarını kapsayacak ihale bugün yapıldı.

Göreceksiniz ki 30 Mart 2019’da görev süremizin sonunda yine halkımızın huzuruna gelerek hesap vereceğiz ve verdiğimiz tüm sözlerin yerine geldiğini göreceksiniz. Bu duygu ve düşüncelerle tesislerin Hayrabolu’ya hayırlı olmasını diliyorum ve başka açılış ve temel atma törenlerinde buluşmak üzere tüm Hayrabolululara selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.  

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak BAŞA açılış töreninde yaptığı konuşmada; “Hayrabolu İlçesi İçme Suyu İnşaatı projesi kapsamında yaklaşık 50 km, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatı projesi kapsamında ise 56 km hat yapılmıştır. Her iki proje de %100 oranında tamamlanmıştır.

TESKİ tarafından yapılmış olan bu alt yapı çalışmaları ile birlikte Hayrabolu İlçesinin altyapı sorunu önemli ölçüde çözümlenmiştir. Ayrıca ileri biyolojik atık su arıtma tesisi de önemli ölçüde tamamlanmış olup yakında TESKİ tarafından devir alınacaktır.

Her zaman dediğimiz gibi yaptığımız çalışmalarla birlikte bizi izlemeye devam edin” dedi ve yapılan yatırımların halkımıza hayırlı olmasını diledi.

Açılış töreninde, Tekirdağ Milletvekilleri Faik Öztrak ve Emre Köprülü ile Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu da birer konuşma yaparak görüşlerini dile getirdiler ve tesislerin hayırlı olması temennisinde bulundular.

 
 

Tarih: 06.10.2015 - 21:21
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 667     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.380
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası