Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk
ŞARKÖY MÜREFTE MAHALLESİ ATIKSU ARITMA TESİSİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

ŞARKÖY MÜREFTE MAHALLESİ ATIKSU ARITMA TESİSİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Şarköy'ün Mürefte Mahallesi'nde yapılan Atıksu Arıtma Tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışt töreni konuşmalarla başladı. İlk olarak kürsüye TESKİ Genel Müdürü Dr. ŞAfak Başa geldi. Mürefte Atıksu Arıtma Tesisi'nde yaılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdür Başa, "Büyükşehir oluşumunun ardından bize devrolan, atıl durumda bulunan ve adeta terkedilmiş vaziyette olan Mürefte Atıksu Arıtma Tesisini tamamen kendi imkanlarımızla hizmete hazır hele getirmekten ve bugün burada açıyor olmaktan büüyk bir mutluluk duyuyoruz" dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok'ta, Şarköy ve Mürefte'ye yaptığı hizmetler ve verdiği önemden dolayı Başkan Albayrak'a teşekkür etti. 

Mürefte Mahallesi Atıksun Arıtma Tesisi açılış töreninde Müreftelilere hitap eden Tekirdağ Büğyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ta, "Geçtiğimiz yıl yaptığım tüm konuşmalarda 2015 yılının hizmette atılım yılı olacağını ve sık sık açılış ve temel atmalarda beraber olacağımızı söylemiştim. 2015 yılının başından bu yana gerek Büyükşehir Belediyesi'nin gerekse de TESKİ'nin hizmetlerinde sık sık halkımızla bir arada oluyoruz. Bugün de Mürefte Atıksu Arıtma Tesisi'nin açılışındayız. Biz bu göreve 5 yıl için geldik. Göreceksiniz 5 yıllık görev süremizin sonunda verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmenin verdiği gururla halkımızın karşısına çıkacağız. Tekirdağ'ı hak ettiği yere getirmek için var gücümüzle gece gündüz çalışıyoruz. Gerek Büyükşehir Belediyesini gerekse de TESKİ'yi gelin görün. Oradaki çalışma şevkimizi görün. 

Bizim tek amacımız hizmet. Hizmetin siyaseti olmaz. Bizi sürekli siysetin içinde çekmelye çalışıyorlar ama biz sadece işimizi yapmaya devam edeceğiz. Mürefte Atık Su Arıtma Tesisi tüm Müreftelilere hayırlı olsun. Yapacağımız tüm çalışmaların sonunda kazanan Mürefte olsun, kazan Şarköy olsun, kazanan Tekirdağ olsun, herşey gönlünüzce ve gönlümüzce olsun" dedi.  

Şarköy Kaymakamı Enbiye Eken'de tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu ve emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından Mürefte Atıksu Arıtma Tesisi kurdela kesilerek törenle hizmete açıldı.

Törende ayrıca Başkan Albayrak, Şarköy Kaymakamı Eken, Şarköy Belediye Başkanı Altınok ve TESKİ Genel Müdürü Dr. Başa tarafından birer fidan dikimi gerçekleştirildi. Başkan Albayrak daha sonra tesisi gezerek yetkililerden tesis hakkında bilgi aldı.

Başkan Albayrak öte yandan Mürefte yolunda uğradığı Uçmakdere Mahallesinde mahalleli sohbet etmeyi de himal etmedi. Uçmakdere Mahallesi sakinlerinini halini ve hatrını soran Başkan Albayrak karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
 

Tarih: 20.05.2015 - 18:29
© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 667     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.380
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası