Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2018/49)

Çerkezköy Ekspres Gazetesinin 8 Ekim 2018 tarihli “TESKİ Sabır Zorluyor” başlıklı haberinde; ön ödemeli su yükleme cihazlarında avans yükleme ibaresinin kaldırıldığından ve vatandaşın mağdur olduğundan bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü ile Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. arasında 01.11.2017 tarihinde vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak amacıyla “Sumatik ile Tahsilat Sözleşmesi” imzalanmıştır. İlgili sözleşmeye istinaden vatandaş tarafından firmanın cihazı ile su yüklemesi yapıldığında firma tarafından 1.85 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Zira verilen hizmet kurumsal değil özel hizmet niteliğindedir. Vatandaşlarımız şubelerimizden aynı işlemi yaptıkları takdirde herhangi bir hizmet bedeli ve ücret alınmamaktadır.

Sumatik kurulum tarihinden itibaren, avans yükleme menüsü hiç bulunmamış olup dolayısıyla kapatılan bir menü söz konusu değildir. Avans yüklemesi yapmak isteyen abonelerimiz TESKİ İlçe Şube Müdürlüğü binalarında 17.00-24.00 saatleri arasında avans yüklemesi yapabilmektedirler.

Mekanik ve ön ödemeli kartlı sayaçlarda ay içinde tüketilen m³ ile ay içinde yüklenen m³ hesaplamasında sistemsel olarak herhangi bir farklılık yoktur. Sık sık TESKİ şubelerine ve Sumatiklere giderek ön ödemeli sayaçlarına su yüklemesi yapmak istemeyen TESKİ abonelerine, mekanik sayaç sistemine geçmeleri ve otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerini gerçekleştirmeleri önerilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 480     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.180
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası