Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2018/33)

Devrim Gazetesinin 30 Haziran 2018 tarihli nüshasında “Vatandaşları İsyan Ettiren Koku” ve 10 Temmuz 2018 tarihli nüshasında “Çalışma Yapıldı Fakat Kokusu Gitmedi” başlıklı haberler yayımlanmıştır. Yayımlanan haberlerde; Çorlu İlçesi Emlak Konutları Bölgesi Kemaller Caddesinde lağım kokusu oluştuğu, TESKİ’nin gerekli çalışmayı yaptığı fakat kokunun halen devam ettiğinden bahsedilmiştir. Haberlerde bahsi geçen konulara açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberde bahsi geçen adreste yapılan incelemede; kokuya sebep olan suyun kanalizasyon suyu olmadığı tespit edilmiştir. Bölgede herhangi bir kanalizasyon problemine rastlanmamıştır.

Yolda görülen su yağmur suyudur. Caddenin tapografik yapısı kısmen çanak şeklindedir. Bordürlerin arkasında yağmur suyu birikmektedir. Su birikmesine sebep olan bordür sökülerek, yola deşarj edilen yağmur suyunun trafikte sorun yaratmaması için gerekli yağmur suyu mazgalı çalışmaları yapılmıştır. Yapılan çalışmanın ardından kaldırım bordürleri de olması gerektiği gibi düzenlenmiştir. Çevre düzenlemesinin de yapılmasıyla birlikte haberde bahsi geçen sorun çözülmüş olmuştur.

Yaşanan koku kanalizasyon kaynaklı olmadığı için, yağmur suyu probleminin çözülmesi ile birlikte koku sorunu da ortadan kalkacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 424     Dün : 1,366    Toplam : 2.889.124
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası