Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2018/02)

www.corludahaber.com adresli internet haber sitesinin 3 Ocak 2018 tarihli "TESKİ Yeni Yıla Zam ile Başladı" başlıklı haberinde; yeni yıl sebebiyle TESKİ’nin abonelerine ek ödeme yansıttığı, belediyelerin talebi üzerine katı atık bedellerine zam yaptığından bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

TESKİ abonelerine herhangi bir zam yapmamıştır. Şu anda bir yıldan beri uygulanan mevcut su fiyatları geçerlidir. 2018 yılı itibariyle değişen fiyatlar; ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyesi tarafından alınan katı atık toplama bedeli ve katı atık bertaraf bedeli ücretleridir. Bu fiyatların belirlenmesinde TESKİ’nin hiçbir yetkisi yoktur. Katı atık toplama ve katı atık bertaraf ücretleri ilgili belediyelerin meclislerince alınan kararlar sonrasından belirlenir. Bu bedeller yasa gereği TESKİ tarafından su faturaları üzerinden alınır ve doğrudan ilgili belediyelere aktarılır. Haberde yansıtıldığı gibi TESKİ’nin abonelerine zam yapması söz konusu değildir. Katı atık bedelleri hakkında detaylı bilgi, ilçe belediyelerinin ilgili birimlerinden alınabilir.

Halkımızın faturaya yansıyan vergi ve ücretleri daha açık, belirgin ve detaylı bir şekilde görebilmesi için, su ve atıksu bildirimleri yenilenmiştir. 2018 yılı itibariyle abonelerimize yeni bildirim nüshaları ile borç bildirimi yapılacaktır. Böylece abonelerimiz hangi ücretin hangi kuruma ait olduğunu açıkça görebilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,201     Dün : 1,897    Toplam : 2.656.967
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası