Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2018/01)

www.bizimtekirdag.com adresli internet haber sitesinin 2 Ocak 2018 tarihli “TESKİ’nin Bozduğu Yolu Onarmamasına Mahalle Sakinleri Tepkili” başlıklı haberinde; TESKİ’nin Çorlu ilçesinin Şahbaz Mahallesinde 1 ay içinde 4 kez çalışma yaptığı ve üstyapısının yapılmadığından bahsedilmektedir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberde bahsedilen bölgede son 1 ay içerisinde 4 kez çalışma yapıldığı iddiası asılsızdır. Belirtilen adreste 11 Aralık 2017 tarihinde bir kez içme suyu hattı arızası meydana gelmiştir ve TESKİ ekipleri arızayı onarmıştır. 18 Aralık 2017 tarihinde aynı arızaya 1 metre mesafede bir başka arıza meydana gelmiştir. Ekiplerimiz bu arızayı 19 Aralık 2017 tarihinde onararak üstyapı çalışmaları için iş emri hazırlamıştır. Fakat hava şartlarının elverişsiz olması sebebiyle üstyapı çalışmaları hemen yapılamamıştır. 2 Ocak 2018 tarihinde arıza noktasında üstyapı çalışması için zemin hazırlık çalışmalarının yapılmasıyla birlikte asfaltlama çalışması yapılmıştır.

TESKİ arıza sonrası yol onarım çalışmalarına zeminin durumu ve hava şartlarına göre devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,314     Dün : 1,897    Toplam : 2.657.080
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası