Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/55)

Çorlu Gazetesinin 19 Ekim 2017 tarihli nüshasında yayımlanan “Bu Mazgallar Hastalık Saçıyor” başlıklı haberinde; Çorlu kent pazarı sonrası balık tezgahlarından dökülen balıkların mazgallara dolarak, çevreye rahatsızlık verdiğinden bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

03.11.2017 tarihinde bölgede yapılan incelemede; söz konusu şikâyetin Çorlu Belediyesi tarafından balıkçılar için taksi durağının yanında yapılan mazgallardan kaynaklandığı tespit edilmiştir. Oysaki şikâyete konu mazgalların 10 metre ilerisinde, Cumhuriyet Parkı’nın alt tarafında TESKİ tarafından balıkçıların kullanması için mazgal yapılmıştır. Ancak pazar kurulduğu günlerde balıkçıların kendilerine ayrılan bu bölgede satış yapmadığı, taksi duraklarının olduğu bölgeyi tercih ettikleri, bu durumdan dolayı bölgedeki vatandaşların ve taksi durağı çalışanlarının şikâyetçi olduğu görülmüştür.

Balık artıklarının etrafa ve mazgallara atılmaması ve balıkçıların kendileri için ayrılan bölümde satış yapmalarının sağlanması için gerekli denetimlerin yapılarak mevzuat kapsamında gerekli iş ve işlemlerin yapılması için Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne resmi yazı ile bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 1,031     Dün : 2,338    Toplam : 2.769.525
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası