Tekirdağ Web Tasarım
Mustafa Kemal Atatürk

BASIN AÇIKLAMASI (2017/48)

Çerkezköy Bakış Gazetesinin 12 Eylül 2017 tarihli nüshasında yayımlanan “4 ilçeye var, 12 saat susuz kalan Kapaklı’ya yok” başlıklı haberinde; elektrik kesintilerine bağlı su kesintilerinin önüne geçmek amacıyla 4 ilçeye sanayi tipi jeneratör kurulumu yapıldığı, fakat Kapaklı’ya jeneratör kurulumu yapılmadığından bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

TESKİ abonelerine iletilen içme suyunun %85’i derin içme suyu sondaj kuyularından temin edilmektedir. İçme suyu, kuyulardan elektrik enerjisi ile çıkarılmaktadır. Zaman zaman yaşanan elektrik kesintisi durumlarında, su temin edilemediği için buna bağlı olarak su kesintileri yaşanmaktadır. Bu durum abonelerimizi olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

TESKİ Genel Müdürlüğü sık sık meydana gelen elektrik kesintilerine bağlı olarak yaşanan su kesintilerini engellemek için bir proje geliştirdi. Pilot ilçe olarak oldukça çok miktarda elektrik kesintisi yaşanan Çorlu ilçesi seçildi. TESKİ tesislerine 1.Etap jeneratör kurulumu işi kapsamında neredeyse tamamı Çorlu olmak üzere, Çorlu’nun kritik noktalarındaki içme suyu tesislerine jeneratör kurulumu gerçekleştirilmiştir.

TESKİ tesislerine 2. Etap jeneratör kurulumu işi kapsamında diğer ilçelerimizde bulunan tesislerimize jeneratör kurulumu sağlanacaktır. Özellikle Kapaklı ilçesinde bulunan içme suyu tesisleri oldukça dağınık bir coğrafyada yer almaktadır. Bu sebeple az sayıda jeneratör ile Kapaklı ilçesinin içme suyu tesislerinin desteklenmesi mümkün değildir. Fakat TESKİ tesislerine 2. Etap jeneratör kurulumu işi kapsamında, Kapaklı ilçesinde bulunan içme suyu tesislerine jeneratör kurulması planlanmaktadır. Bu işin ihalesi 2018 yılı içinde yapılacaktır. Şu anda TESKİ Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı, 2. Etap Jeneratör kurulumu işi kapsamında öncelikli olarak jeneratör ihtiyacı duyulan yerlerin projelendirme çalışmasını yürütmektedir.

TESKİ Genel Müdürlüğü 7 Eylül 2017 tarihinde Kapaklı İlçesi İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu İnşaatının ihalesini gerçekleştirmiş. Ekim ayı içinde Kapaklı ilçesinde büyük bir çalışma başlayacaktır. Bu kapsamda Kapaklı ilçesinin içme suyu altyapısı da yenilenecektir. Yıllardır kullanılan, eski ve işlevini yitirmiş olan şebeke hattı yeni ve sağlıklı borular ile yeniden inşa edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TESKİ Genel Müdürlüğü.

© 2014-2018 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı. Tüm hakları saklıdır.
Ziyaretçi Sayılarımız     Bugün : 660     Dün : 2,132    Toplam : 2.392.373
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Twitter Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Facebook Sayfası
Teski Genel Müdürlüğü Hizmet Alanı Haritası